ANDY VAN VER MEYDE PASCAL HEYE Wim ten Oort: „Dat vind ik ook weer zoiets. Tegen Spartak Mos kou speelt die jongen toch een re delijke partij voetbal. Onbegrijpe lijk dat hij er daarna niet meer in kwam. Hij is wat teruggevallen - dat kwam volgens mij door privé- omstandigheden -, maar die jon gen verdient een serieuze kans." Herman Borman: „Een jongen die technisch gezien misschien de wat mindere is, althans dat lijkt zo. Hij heeft een fantastische trap, snoei- en snoeihard. Als hij buitenom durft te gaan - hij is soms wat wisselvallig -, dan heeft hij een wapen in zijn snelheid waardoor niemand aan hem kan komen." Hans WesterhoJ: „Andy is een typi sche rechtsbuiten. Hij heeft de snelheid ervoor en een prachtige Naam: Andy van der Meyde Geboortedatum: 30 september 1979 Positie: Rechtsbuiten (7) Debuut in het eerste: Ajax-FC Twente (1-0), 12 november 1997 Huidige status: Basisspeler tweede elftal voorzet vanuit de loop. Hij heeft eigenlijk moeten leren dat voetbal meer is dan alleen aanvallen. Dat begreep hij ook wel toen hij op een gegeven moment in het eerste kwam, maar toen heeft hij het overdreven naar de andere kant. Toen liep hij keurig netjes gedisci plineerd te verdedigen, maar deed hij aanvallend bijna niets meer. Hij verdient natuurlijk wel weer een kans en dan moet hij een beter evenwicht zien te vinden tussen rechtsbuiten zijn en zijn verdedi gende taken. Maar die zien we ze ker terug in de Arena." mm Naam: Pascal Heye Geboortedatum: 2 oktober 1979 Positie: verdedigende middenvelder (4) Debuut in het eerste: - Huidige status: basisspeler tweede elftal Herman Borman: „Een typische nummer vier, die veel meters op het veld maakt. Iemand die voor en achter tegelijk bezig wil zijn en dat ook kan, maar die smijt met zijn krachten in een wedstrijd. Hij heeft een prachtige techniek, een goede trap, maar niet de lengte, dat is zijn enige probleem. Fysiek zal-ie altijd wat problemen krij gen, maar voetballend is hij een van de beteren." Wim ten Oort: „Ontzettend goed in zetbaar. Sterk aan de bal. Hij is gretig en steeds in beweging." Hans WesterhoJ: „Die schatten we hoog in. Een nummer vier, die vo rig jaar gekozen is als beste jeugd speler. Geen opvallende speler voor wie je speciaal naar een wed strijd komt kijken, maar een fan tastische teamspeler op een hele moeilijke positie. Een speler die net als Hosé en Van der Meyde dicht tegen een doorbraak in het eerste aan zit." 20 AjAXJFE

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 20