'De overstap van een Al waarmee je alles wint naar het eerste is gigantisch groot' PARI DOÜGIAS Herman Borman: „Technisch een heel goede voetballer en heel erg snel. Hij kan tijdens de loop nog versnellen. Darl verschaft zichzelf de ruimte om langs zijn tegen stander te komen. In de periode waarin wij veel scoorden, had hij tegen dat hij nogal eens wat kans jes liet liggen. Hij is geen afmaker, maar wel een geweldige voetbal ler." Wim ten Oort: „Vind ik persoonlijk heel erg goed. In de twee thuis wedstrijden die ik gezien heb, stond-ie niet eens in de basis. Dat verwondert mij, want Douglas vond ik vorig jaar één van de beste spelers van de Ai. Een goede tech niek, razendsnel en hij weet zijn doelpuntje mee te pakken. Dus die zou ik in het tweede graag weer eens zien spelen." Hans Westerhof: „Hij heeft in de jeugd eigenlijk altijd op tien ge speeld, dat wil zeggen achter de spits. Dat heeft hij goed gedaan. Tien is echter zo'n belangrijke po sitie bij Ajax dat hij voor die posi tie een geweldige concurrentie heeft. Hij heeft Litmanen voor zich, Dani, Kinkladze, noem maar op. Dus het zal niet eenvoudig zijn om zich daar tussen te dringen. Dan zie je vaak - wat bij andere jongens ook wel gebeurd is - dat ze dan beginnen vanuit een ander positie om uiteindelijk misschien toch weer terug te keren naar tien. Maar net als de andere jongens die een vijfjarig contract hebben ge kregen, moet Darl in potentie goed genoeg zijn voor het eerste elftal." Naam: Darl Douglas Geboortedatum: 5 oktober 1979 Positie: Schaduwspits (10) Debuut in het eerste: - Huidige status: Selectie tweede elf ASoREraak Tekst:Jeroen Kleijne 19 AjAqjFE

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 19