w*. van om een grote voetballer te worden. Dat doen veel jongetjes natuurlijk, maar ik merkte al snel dat ik iets beter was dan de meeste anderen. Dus ik koos voor voet ballen en dans nu alleen nog maar op feesten." DRIBBELEN Giorgi kan niet alleen dansen en voetballen. Tussen al het voeten werk door, volgden zijn hersens een studie economie aan de uni versiteit. Met het diploma op zak bleefKinkladze bij zijn eerste lief de voetballen: „Ik deed er alles aan om te slagen. Ik debuteerde in het eerste van Dinamo Tblisi toen ik achttien was. Ik was toentertijd net zo'n type speler als nu. Ik hield ervan om te dribbelen, in derdaad. Maar hoe hoger je speelt, hoe meer een trainer je voorhoudt datje niet altijd kunt dribbelen. Of ik daar moeite mee heb? Pff, ik doe wat goed is, begrijp je? En bij Ajax lopen zoveel goede spelers rond, dan schik je je wat meer. Bij Manchester City was ik de speler waar alles om draaide. Hier niet. Ik had nog nooit linksbuiten ge speeld, mijn favoriete positie is achter de spitsen, maar daar staat Litmanen, een absolute topper. Dan doe ik wat goed is voor de ploeg." In de wedstrijden die Giorgi tot nu toe voor Ajax heeft gespeeld, liet hij een wisselende indruk achter. Prachtige doelpunten zoals in de voorbereiding tegen Kopenhagen wisselde hij af met anonieme pot jes (AZ thuis). Het Ajax-publiek heeft de echte Kinkladze nog niet gezien, verzekert hij. „Ik had nog nooit in dit systeem gespeeld. Dat vergt een omschakeling voor een speler als ik, die veel op gevoel doet. Ik heb veel wedstrijden no dig om de Ajax-manier onder de knie te krijgen." „Ik voel me het beste in één-tegen-één situaties, zoals in de eerste minuut tegen PSV. Dan ga ik altijd dribbelen." Er verschijnt een lieve glimlach op z'n gezicht. Dan voel ik me lek ker. Ik hou niet zo van verdedi gen." DRIBBELEN De tragiek van Kinkladze is vol gens sommigen dat hij ondanks zijn grote talent niet de status heeft die hij op grond van zijn ca paciteiten zou moeten hebben. Diego Maradona was lyrisch over hem, maar een oefenstage bij Boca Juniors leverde niets op. Net als periodes bij Atletico Madrid en FC Saarbrücken. „Dat waren ook Hi 8 AjAXUFE

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 8