was de Aj 'De dag dat ax naar de Arena verhuisde dag dat voetbal zijn ziel verloor.' ding. Het is fascinerend om te zien hoe Babangida en Oliseh per fect in het Ajax-systeem passen." „Het mooiste moment tot nu toe bij Ajax?" De ogen van de bassist en zanger glimmen. „Het seizoen 1994-1995 natuurlijk. Je zag het team steeds beter worden. Waren ze maar langer bij elkaar gebleven, dan hadden ze nog meer Euro pacups gewonnen. Die halve fina le tegen Bayern München in het Olympisch Stadion, dat doelpunt van Finidi, die échte voetbalsfeer... Ik krijg nóg kippenvel als ik eraan denk." Madrid. Het leuke van zo'n top- duel is juist dat ze niet vaak ge speeld worden én datje ze speelt door je eigen verdienste: kam pioen worden in je eigen land. Nu willen ze zelfs in de Superleague de topclubs niet laten degrade ren... Te idioot voor woorden. De beleidsbepalers van het voetbal hebben geen enkele affiniteit meer te discussiëren. Ik was dolgeluk kig toen ik hoorde dat Kinkladze werd gekocht. Hij past immers bij Ajax. Ajax speelt nog steeds in zijn eigen stijl en wint twee prijzen in één seizoen. Dan ben je uitge praat. Bovendien: het is toch leuk dat we twee Nigerianen hebben? Ze hebben zo'n andere manier spelen, met veel flair en verbeel- met de sport en zijn supporters." „Het ergst aan Ajax vind ik nu dat alles gericht lijkt op geld. Van hoge toegangsprijzen en de beurs gang tot de berichten over die Su perleague. Het hele ethos van de club staat steeds meer af van het idee dat een elftal speelt voor de stad en de supporters. Dit gebeurt overal in het voetbal, maar juist het Ajax van de Meer was een fa milieclub. Je proefde de intimiteit. Binnen de club lijkt men zich de grote historie en waarde van de club niet te realiseren. Buiten staanders moeten daarop wijzen." „Alleen de fans lijken de essentie van Ajax nog te begrijpen. Het grote vertrouwen is er bij hun nog wel en dat is fantastisch. De vele buitenlanders in het team maken mij niets uit. Over klasse valt niet AJAXUFE SAIUTC rHCMAGJC, ttbak&b In 1996 bracht Donkey een lied over Ajax uit: Mondo Ajax, met op de achterkant wedstrijd verslagen vermengd met drum 'n' bass. Donkey

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 42