Er hangt een corveelijst, om ae week hebben twee spelers verplicht bardienst. Toeval Een fraai voorbeeld is het veilig heidsbeleid. Ook Club heeft te maken met vandalisme en hooli- doen, maar werken voor de rest niet mee. Het heeft ons veel geld gekost voor de aanschaf van hesjes en de noodzakelijke training. Geld 33 AJAXIFE denheid lijkt de vaste supporters echter soms iets te ver te gaan. Club Brugge mag zich van hun gerust doen gelden. Onder meer met een professioneler, strakker en commerciëler supportersbe- leid. „Het bestuur van Club laat net als de meeste andere Belgi sche eerste-divisieclubs alles aan het toeval over. Wij moeten con tact opnemen, want het bestuur zal dat zelf nooit doen. Men be grijpt helaas niet dat een actief supportersbeleid vele voordelen biedt, namelijk een betere veilig heid, een goede uitstraling en een fikse inkomstenbron," aldus Luc Demuynck. gans onder de aanhang. Het heeft evenwel nooit geleid tot een plan- van-aanpak. Totdat de supporters federatie er zich mee ging bemoei en. Het federatiebestuur besloot op eigen houtje dat elke aangeslo ten fanclub een eigen veiligheids functionaris moest aanstellen, die als herkenbare steward indien no dig de meute moet corrigeren. Bo vendien heeft de federatie beslo ten om raddraaiers in de eigen ge lederen te schorsen of te royeren. Dat kan betekenen dat ze niet meer voor kaarten in aanmerking komen. „We zijn met het veilig heidsplan naar het bestuur ge stapt. Ze vinden het prima wat we dat we eigenlijk helemaal niet hebben. Maar ondanks het feit dat we dit in het belang van Club doen, hebben we geen frank ge kregen." Ook aan merchandising, bij clubs als Manchester United en Bayern München goed voor 100 miljoen gulden per jaar aan inkomsten, wordt bij Club weinig gedaan. Demuynck denkt te weten hoe dat komt. „Ze zien het gewoon niet. Als je het clubbestuur erop aan spreekt, krijg je als antwoord: 'Gij doet het toch! Het is toch prima zo. Ge zegt het maar en ge moogt het.' Club laat het allemaal aan het toeval over. Doen we iets, is het prima. Doen we niets, is het ook prima. De supportersfederaties leiden in België een apart bestaan. Wij als federatie zijn vrienden van A de familie Club Brugge, maar ma- De ken geen deel uit van de familie. merchandising We zijn niet eens aangetrouwd." staat nog op een laag Geen glamourwereld pitje. Het heeft er volgens de aanvoerder van de georganiseerde supporters ook mee te maken hebben dat eerste-klasseclubs in zijn land nog op basis van vrijwilligheid door goedwillende clubmensen worden geleid. Het zijn vooral verenigingen en geen bedrijven, terwijl ze wel actief zijn in een sector waarin miljarden omgaan. Het betekent dat niet alle geledingen geprofessionaliseerd zijn. Zo heeft Club Brugge buiten spelers en trainers (ex-Ajacied Hans Galjé is er Vorig seizoen werd Club Brugge met Eric Gerets (midden) landskampioen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 37