r VAMRO ring van een profvoetballer combi neert met theoretische kennis. Hij kent het metier, vergaarde via het CIOS de oefenstof en verdiepte zich op de academie in de fysiolo gische aspecten van de mens. De kneepjes uit het vak kan hij na tuurlijk het best kwijt aan de A-ju- nioren, de mannen die op het ze brapad naar de Arena staan. „Ze hebben me blijkbaar naar deze groep gehaald, omdat ze vin den dat ik het goed kan", luidt in eerste instantie het oppervlakkige antwoord op de vraag waarom hij deze functie bekleedt. De voor gaande driejaar hield hij zich na- Betaald voetbal i(!ees verder op pagina 3 tafeltje verteld hebt hoe je een goe de journalist moet worden?", be gint hij zijn betoog. Die opmer king staat me niet voor de geest. Maar het verbaast me tegelijk ook niets. Jan Olde Riekerink was een drammer, overtuigd van eigen kwaliteiten en misschien zelfs nog wel eigenwijzer dan een verslagge ver. Betweter We zitten weer tegenover elkaar. Jan Olde Riekerink is 35 jaar, heeft het diploma van de Academie voor Lichamelijke Opvoeding, vol bracht het CIOS en voetbalde ook nog eens zeven jaar voor zijn brood. Hij stoomt nu bij Ajax de talenten klaar voor de profwereld. Het kan niet anders dan dat die betweter grote kwaliteiten heeft. Jan Olde Riekerink was als voet baller zoals een goede trainer in zijn jonge jaren moet zijn. Centra le plaats in het veld, verbaal aan wezig, manschappen naar het strijdtoneel dirigerend. Ruud Krol, Louis van Gaal, Morten 01- sen, Jan Olde Riekerink, Danny Blind. De Amstelvener zal zich zelf nooit in een dergelijk rijtje plaatsen, want hij kent zijn plaats. Zijn actieve carrière besloot de ver dediger met twee jaar Telstar. Daarvoor speelde hij een seizoen bij Dordrecht '90 en was hij vier jaar Kasteelheer op Spangen. Op 31-jarige leeftijd haakte Olde Rie kerink af, een vroeg afscheid. ,,Ik kon het voetballen niet meer com bineren met mijn trainersloop baan", stelt hij. Waarschijnlijk zag hij toen al dat er voor hem als oefenmeester mooiere uitda gingen lagen dan als speler in de herfst van zijn loopbaan. Regel matig kraakte hij die laatste jaren de organisatie van de goedwillen de amateurs van Telstar. Hij wist wel hoe de structuur van een club uit het betaalde voetbal eruit moest zien. „Het was er erg chaotisch, maar het plezier in het spelletje vergoedde veel." Weemoed In tegenstelling tot de meesten van zijn collega's kijkt Jan Olde Riekerink niet met weemoed terug op zijn eigen voetbalcarrière. „Het geven van trainingen is mooier dan zelf te spelen. Je hebt veel meer invloed, maar dat had onge twijfeld ook met mijn kwaliteiten als speler te maken. Vanaf deze plaats kun je een elftal samenstel len, de spelers taken geven, de tactiek vaststellen en wissels plegen." Jan Olde Riekerink is dus één van de weinige trainers, die de erva- AJAXLIFE Geboren: 22-2-1963, Hengelo Seizoen Club Wedstrijden Doelpunten 1986-1987 Sparta 32 3 1987-1988 Sparta 28 0 1988-1989 Sparta 20 2 1989-1990 Sparta 0 0 1990-1991 Dordrecht '90 23 1 1991-1992 Telstar 19 0 1992-1993 Telstar 28 0 25

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 25