5TA RICA EN 'Laten we eerlijk 2ijn.:^:v«iï Wie wil er nou in de marge van het mondiale voetbal spelen?' 'De zoveelste wedstrijd tegen RKC spelen is ook niet alles.' Door het overvolle toernooipro- gramma schiet stadionbezoek er dikwijls bij in. Het zijn de scha duwzijden van het beroep; jaarlijks trekt hij in het kiel zog van de ATP ten- niskaravaan de hele planeet over. „Maar als ik geen verplich tingen heb, zit ik in de Arena. Niet in zo'n skybox, gewoon lekker tussen de mensen." Hij bewaart de zoet ste herinneringen aan De Meer. Als jongeling stond hij altijd met zijn vader in vak F. Naderhand verruil den Siemerink junior en senior hun staanplaatsen voor een zit plaats op de hoofdtribune. Pinge laar Tscheu-la Ling en Johan CruijfFwaren zijn jeugdidolen. Zijn service-volley spel maakt hem op de snelle banen tot een geduch te atleet in het circuit. In het voet bal moest hij het vooral van zijn in zet hebben. De kwartfinalist van Wimbledon wist tien jaar lang ten nis en voetbal te combineren. Hij speelde in de B-selectie van de Rijnsburgse Boys. Waarom heb je voor een tenniscarrière gekozen? Siemerink: „Ik raakte op een gegeven moment geblesseerd aan mijn been. Het herstel en de revalidatie daarvan duurden een maand of zeven. De orthopeed ad viseerde me te stoppen met voet bal, omdat het te belastend zou zijn. Bovendien kostte me het ge woon te veel tijd om die sporten in tensief te beoefenen. Met de Rijns burgse Boys moest ik twee keer in de week trainen. Op zaterdag moest ik competitie spelen." Op zijn zeventiende zet Siemerink definitief een punt achter het voet bal en stort zich volledig op een loopbaan in het tennis. Aan de hand van de Australiër Rohan Goetzke treedt hij in 1986 als schuchter baasje in het voetlicht van het tenniscircuit. Het satelliet circuit maakt hem bijkans gek. deeltelijk hun eigen schuld. Ze la ten Jan en alleman vertrekken, maar kunnen geen aansprekende voetballers kopen. Laten we eerlijk zijn. Wie wil er nou Stond de piepjonge tennisser in 1987 nog als 954-ste, nauwelijks vier jaar later staat hij als 26-ste op de mondiale ranking. De televisie is bij de meeste spelers de enige vorm van tijdverdrijf. Bij de Rijnsburger is het niet anders. Wanneer hij op zijn hotelkamer komt, klikt hij onmiddellijk tele tekst aan om te zien wat Ajax heeft gedaan. „Zelfs in Dubai stonden de resultaten van de Nederlandse competitie op teletekst, en dan niet op die van CNN", grinnikt hij. De tennisser is trots op Ajax. Hij zet echter vraagtekens bij het hui dige aankoopbeleid van de lands kampioen. „Je verliest herkenbare mensen op het veld. De afgeschafte drie-buitenlandersregel was accep tabel voor iedereen. Ik zie liever jongens uit de eigen kweek, dan spelers uit Costa Rica of Nigeria. Daar kom ik niet voor. De ontwik keling zal zich echter doorzetten en dat is jammer." Net zoals velen vreest hij dat de va derlandse dwergencompetitie uit eindelijk het loodje moet leggen. Een scenario waar je niet aan moet denken. „In hun speurtocht naar talent kapen landen als Engeland, Spanje en Italië al onze jongens weg. En dan kun je als club wel roepen datje de beste van Neder land bent, maar internationaal sta je met lege handen. Wat bij PSV ge beurt is, is een drama. En dat is ge- AJAXLIFE ander verhaal. Dat heeft een andere dimensie", zegt Siemerink ferm. „Die jongens hebben hun hele le ven alles gegeven voor Ajax. Was het Ajax voor en Ajax na. Ze wilden een nieuwe sportieve uitdaging. Want de zoveelste wedstrijd tegen RKC spelen is ook niet alles, hoor." De linkshandige tennisser wijst op de motivatieproblemen van de spe lers. Zelf weet hij wat het is, wan neer het heilige vuur niet meer brandt. „Het is duidelijk dat Frank en Ronald niet meer zo gemoti veerd waren. Dat hebben ze bij herhaling aangegeven. Wanneer je niet meer gemotiveerd bent, kun je niet meer presteren. Als het bij mij op een laag pitje staat, wordt het minder. Daar moeten die jongens voor waken, want De Boertjes zijn geweldige voetballers en persoon lijkheden." Tijdens de nababbel buigt commu nications manager Patrik Holm gren zich over het tafeltje. Het is inmiddels droog en tussen het donkere wolkendek prikt een flauw zonnetje. Het is duidelijk dat Siemerink zich moet prepareren voor zijn rendez-vous met Goran Ivanisevic. Een strijd die hij in drie tiebreaks zou verliezen. Niet getreurd. De volgende af spraak staat alvast vet omlijnd in zijn agenda. Die in de Arena. Tekst: Peter Wemelink r voor' 33

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 33