LE QBIASEN m revalideerde wenst hem sterkte voor de eenza me herstelperiode. In complete stilte werkt Tobiasen ue hele aan zijn herstel. In ploeg heeft het krachthonk schreeuwt hij de frus- mij die trade van zich af. „Niet meer met de maanden jongens voetballen, maar alleen je eigen dat ik schema afwerken, loavflo Het was een nacht- fantastisch geholpen. Ik ben ze er dankbaar voor.' I „Ik heb me echter géén moment buiten de ploeg gevoeld", vertelt de back nu bijna achtmaanden I later. „De hele ploeg heeft mij die maan- den dat ik revalideer de fantastisch gehol- pen. Ik ben ze er nog dankbaar voor. Als Ajax de wedstrijd won, dan had ik ook gewonnen." Ook de affectie met de Ajax-supporters is groot. Met een lach rond de mond vertelt hij van de steun van j, J het publiek, dat zijn if jBnaam scandeerde tij dens de wedstrijden als hij op de tribune 1 NIET VRIJUIT Zelfmedelijden is To- f Jpfo biasen vreemd, de ra- y JP tio overwint uitein delijk. Het geloof in eigen kunnen sche mert weer in zijn ogen. Begin april hervat hij weer het loopwerk met Laszlo Jambor op het veld. Het zelfvertrouwen groeit met de dag. Het besef keert terug. „Ik had wel het gevoel dat ik eerder terug had kunnen komen." Niettemin er kent hij dat hij wel voorzichtig was voor de eerste acties in het veld. „Ik ging niet vrijuit de duels in. Onbewust speelde ik toch met de handrem erop. Want stel dat er Tm weer wat gebeurt. Ik moet er niet aan denken." De noodzaak van conditie-op bouw ontgaat hem niet. Immers: Mario Melchiot blaakt van het zelfvertrouwen. Zijn directe rivaal etaleerde zijn kwaliteiten op vol vermogen. De norm wordt wéér een trede hoger gesteld. „Natuur lijk is er sprake van rivaliteit. Een gezonde rivaliteit. Mij spreekt dat wel aan, zo'n concurrentiestrijd. Ik word er scherper van. Ik mag geen enkel moment verslappen. Dat geldt voor Mario ook. We zijn allebei goede spelers. Bij Ajax is nu elke positie in principe dubbel bezet. Ik moet maar zien hoe het gaat. Ik ga ervan uit dat ik basis speler ben." GEBOREN: 8-7-1975, Amager (Denemarken) VROEGERE CLUBS: BI903 Kopenhagen, Fremad Amager, KB Kopenhagen. Wedstrijden Seizoen Club 1992-1993 FC Kopenhagen 17 1993-1994 FC Kopenhagen 8 1994-1995 FC Kopenhagen 22 1995-1996 FC Kopenhagen 16 Heerenveen 12 1997 Heerenveen 22 1998 Ajax 13 1996- 1997- Goals 2 0 0 0 0 1 2 r i H 1 Met de kampioensschaal: „Als Ajax de wedstrijd won, dan had ik ook gewonnen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 10