1 I niet alt rolstoel Misschien is hun fanatisme v Ajax nog wel intenser dan dat van de F-side. De gehandicapte fans van G-si|e slapen de nacht voor een topwedstrijd nauwelijks en zien een hand van één van de vedetten als een hoogtepunt in hun leven. Tofi valt het voor de gehandicapten niet mee oryi Ajax hun hart te geven. De Amsterdam Arena n^Br dan uitzien als een futuristisch bouwwerk! voorzien van alle faciliteiten, in de ogen van Ty Simon van der Zee is het stadion weinig gastvrij voor gebruikers van efl tylschooldirecteur capten 500 meter van school uit de bus moesten worden gedumpt. Dat verloopt nu soepeler. Ik hoop gewoon op een mooie relatie. Ik heb helemaal geen zin om tegen de Arena te piesen, laat staan te gen Ajax." Gijs de long van de afdeling Orde en Veiligheid van de Arena zegt dat hem de laatste tijd nauwelijks klachten hebben bereikt over de bereikbaarheid van het stadion voor rolstoelgebruikers. Voorheen was er wel kritiek. ,,In de winter stop is de capaciteit van de lift ver groot door de komst van een nieu we motor, waardoor de lift tweeënhalf keer sneller omhoog en omlaag gaat. Verder zien we nu strenger toe op het gebruik. Als het niet te zien is, vragen we ge bruikers waarom ze de lift nodig 'Tegen de tijd dat je met je rolstoel binnen bent, kan je net de scheidsrechter horen affluiten' De Tyltylschool is een school voor meervoudig gehandicapte kinde ren. Volgens Van der Zee zijn bijna alle leerlingen supporter van Ajax. Logisch ook, want de schaduw van de Arena val.t bijna over de school. „Voor hen is Ajax een verslaving." Dat bleek nog het sterkt bij de kerstviering. Een stemmig koor tje, keurig in het zwart gekleed, zong 'De herdertjes lagen bij nachte' toen er plots vanuit de zaal de naam van hun favoriete club gescandeerd werd. Van der Zee heeft echter gemerkt dat de liefde voor Ajax aan het be koelen is. Het belangrijkste be zwaar is de wachtdjd voor de liften om bij de speciale plaatsen boven aan de eerste ring te komen: „Te gen de tijd datje met je rolstoel binnen bent, kan je net de scheids rechter horen affluiten." Hij zegt dat er meer mensen klachten heb ben over de bereikbaarheid van de tribunes. „De kinderen zijn bekaf na een wedstrijd. Ze moeten zó lang wachten, ook al omdat aller lei andere figuren die lift gebrui ken. Eigenlijk zou de rode loper voor de gehandicapten uit moe ten. Dit soort fans geeft het voet bal toch kleur? Er lean misschien een lift bijkomen", meent Van der Zee. De directeur kenschetst de re latie met de grote buurman so wieso als „niet vrolijk". „In het begin werd de straat waaraan de school ligt zelfs afgesloten om te voorkomen dat bezoekers van de Arena daar zouden parkeren. Het kon natuurlijk niet dat gehandi- hebben, hoewel de reden natuur lijk altijd moeilijk te controleren is. Tenslotte zijn de supporters die slecht ter been zijn overgeplaatst naar de eerste ring. Door die maatregelen is het aantal klachten verminderd, maar we blijven de si tuatie scherp in de gaten houden." A-- A AJAXLIFE Gehandi fans Tekst: Gilberto Calcio Arena 49

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 49