praat praat praat Danny van Doesburg is bijna elf en zit in groep zeven. Hij is Ajax-fan, maar vooral: Louis van Gaal-fan. En een hele grote. Tijdens ons gesprek herken ik veel uitspraken en maniertjes van het grote idool, Danny lijkt zelfs een beetje op Louis. „Sinds de karatesprong in Wenen in 1995 is Louis van Gaal voor mij nummer 1. Vanaf die dag ben ik hem gaan vol gen. Elk interview of persconferentie, elke wedstrijd staat op de band. Als ik niks te doen heb, kijk ik die video's of zit ik in m'n slaapkamer ('het weergaloze L. van Gaal-museum') en kijk naar zijn foto's en lees de interviews. Hij is zo lekker eigenwijs, net zo'n perfectionist als ik en hij heeft een apart gevoel voor humor. Sommige persconferenties kijk ik keer op keer en ik lig vaak helemaal dubbel." Hij doet een Van Gaal-imi tatie en even lijkt het of de meester himself in Zwijndrecht op de bank zit. Danny heeft de hele familie aangestoken met het Van Gaal-virus. Zelfs Robbie de parkiet begint enthousiast te fluiten als Van Gaal op het scherm verschijnt. Zijn moeder schreef vorig jaar stiekem een brief naar Louis en de verbaasde Danny kreeg een persoonlijke brief terug met ge signeerde foto's. Dat is één van de topstukken uit zijn verzameling. Ei genlijk wil Danny zijn achternaam laten veranderen in Van Gaal, maar daar vinden zijn ouders hem nog te jong voor, net als voor de tatoeage op zijn arm. Hij moet het voorlopig doen met een zilveren hangertje met de afbeelding van Van Gaal. Danny volgt Ajax nog steeds, maar vooral de spelers uit het tijdperk-Van Gaal. „Frank de Boer is mijn favoriet. Hij heeft hetzelfde inzicht, dezelfde logica. Dean Gorré is ook goed, die heeft Van Gaal nog aangekocht. Had ie toch maar mooi gezien." De al lergrootste wens van Danny is om Louis van Gaal te ontmoeten. „En dat we dan een middagje kunnen babbelen over allerlei zaken." 45 AJA4IFE Orkaan 'Louis' waait over ionijnkjijk ifscheid... Tekst en foto s Yvonne Witte

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 45