Als de klokkenluider even na half acht het podium betreedt, begint de massa gewoontegetrouw met de uitgereikte plastic vlaggetjes te zwaaien. In de hal gaan mensen met Sjaalc Swart en Champy op de foto. „Het wordt een avond om nooit te vergeten", belooft presen tator Chiel van Praag. Waarna zan ger Alex het bal opent met zijn Ajax-lied en een medley van Am sterdamse liedjes. Peter Goed- bloed, voorzitter van de suppor tersvereniging, heet de aanwezi gen van harte welkom. Even na achten slaagt Sugar Lee Hooper er zowaar in de beschei den menigte aan het dansen te krijgen; iets wat later ook Close II You lukt. De fanatiekste suppor ters laten tussen de nummers door wel duidelijk merken dat zij net als in de Arena hier ook het hoogste woord willen hebben. Een nieuw onderdeel van het feest is de ver kiezing van de Supporter van Het Jaar. Na een ietwat lachwekkende eerste ronde met ruim twintig kandidaten - het duurt erg lang voordat er mensen afvallen - blij ven nog vijf supporters over. Het is uiteindelijk Daan die op het podi um zijn hoofd het meest koel houdt en de pittige vragen over zijn favoriete club het best weet te beantwoorden. Tussen de programma-onderdelen door bedanken alle spelers op de twee grote videoschermen de sup porters voor hun steun. Op de schermen zijn ook de 'onthullen de' zaalinterviews van een AT5- verslaggever te zien. Danny Blind moet doorgaan", vindt ook Sjaalc Swart. Gejuich stijgt op als de Ajax-captain een paar uur later in derdaad aankondigt dat hij de in tentie heeft om er nog een jaartje aan vast te knopen. Een onverwachte zet is de op komst van de spelers door de zaal; voordat de toeschouwers het goed en wel beseffen zitten de spelers achter hun tafeltjes op het podi um. Het geplande optreden van Ajacied Dean Gorré is helaas op het laatste moment afgeblazen, Tekst: Jeroen Kleijne '%V99 WELL A

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 43