'Ifef ïlia&Js.* süellzr dan of je cjroo* c je vrord^ t°C Tekst: Jeroen Kleijne Het is nauwelijks te geloven dat de achttienjarige jongen met base- ballcap en Nike pullover die schuchter de verlaten perskamer binnenstapt de broer is van de we reldberoemde aanvaller van Inter Milaan. En toch staat het in zijn paspoort: Christopher Kanu, ge boren op 4 december 1979 in Owerri (Nigeria). In de eerste sei zoenshelft mocht de kleine Kanu nog geen competitiewedstrijden spelen omdat hij nog geen acht tien jaar was, maar na de winter stop stond zijn naam enkele keren op het wedstrijdformulier van Ajax 2. NV/ANKVO Zijn geslaagde competitiedebuut maakte Christopher Kanu in fe bruari in de wedstrijd tegen Fortu- na Sittard. „Hij speelde in de spits een puike partij", schreef Ajax Ma gazine. „Hij was ijverig, wist de Christopher Kanu met Nwankwo naar Italië, waar hij net als zijn broer een contract kreeg bij Inter Milaan. De kleine Kanu werd door de Italiaanse club uitgeleend aan het Zwitserse FC Lugano. „Ik heb daar in het eerste team een goed jaar gehad. Natuurlijk had ik ook kunnen proberen om bij Ajax te blijven, maar soms van club veran deren hoort nu eenmaal bij profes sioneel voetbal. Op een gegeven moment wil je toch eens kijken hoe het is in een ander land." Zijn goede spel bij Lugano leidde zelfs tot zijn selectie voor een Afri kaans elftal dat het opnam tegen een wereldteam met onder meer Diego Maradona in de gelederen. De manager van Christopher Kanu besloot nog eens contact op te ne men met Ajax om te horen of ze in Amsterdam nog geïnteresseerd waren in zijn jonge pupil. „Geluk kig bleek dat het geval." Op dit moment heeft Kanu het uit- bal goed vast te houden en te kaat sen op de opkomende spelers." Dat klinkt haast alsof de kleine Kanu een kopie is van zijn balvaar- dige broer, maar dat is nietwaar, vindt hij zelf. „In de eerste plaats is Nwankwo een stuk langer dan ik (1.97 meter tegenover 1.72 me ter, JK). Daarnaast heb ik vorig seizoen als middenvelder gespeeld en moet ik hier nog leren om als een echte spits te functioneren, want dat is wat Ajax in mij ziet. Net als Nwankwo ben ik sterk en technisch, maar ik ben wat sneller dan hij". De jeugdige aanvaller is overigens niet geheel onbekend met het Ajax-systeem. In 1995 volgde hij zijn broer naar Amsterdam en speelde hij een jaar lang in de B- jeugd van Ajax. Daarna verhuisde stekend naar zijn zin bij Ajax, ook al mocht hij de eerste helft van het seizoen nog geen competitiewed strijden spelen. „Ik vond het niet moeilijk om een paar maanden te wachten, ik moest me nu eenmaal houden aan die leeftijdsgrens. En natuurlijk heb ik al in het Ajax-sys- teem gespeeld, maar het was toch best weer even wennen in het be gin. Ik heb daarbij veel plezier ge had van de goede trainingen van Jan Wouters." BL0£DB£0£D£SS De Afrikaan geniet ook van het wonen in de nabijheid van de hoofdstad. „Ik vind Amsterdam een prettige stad met leuke men sen. In tegenstelling tot Italië spreken de mensen hier wel En gels en ze doen erg aardig tegen 27 AJAUIFE je. Er wonen hier veel Nigerianen en andere Afrikanen en Amster dam trekt bezoekers van over de hele wereld. Net als voor Nwank wo is Amsterdam voor mij een tweede huis geworden." Christopher onderhoudt veel con tact met zijn grote broer. „We zijn bijna als tweelingbroers. Ik bel hem heel vaak, ook omdat hij mijn enige broer in Europa is.Het was voor de kleine Kanu dan ook een schok om in Zwitserland te horen dat Nwankwo kampte met ernsti ge hartproblemen en mogelijk nooit meer zou kunnen spelen. „Mijn eerste reactie was: dat kan niet waar zijn. Pas toen hij me ge beld had en alles had uitgelegd, geloofde ik het verhaal. Ik dank God dat hij na zijn operatie in de Verenigde Staten nu toch weer spelen kan. Hij is mijn bloed, weet je." In de drie jaar dat Nwankwo Kanu onder contract stond bij Ajax, maakte hij grote successen mee. De grote Kanu speelde g bijvoorbeeld in 1995 mee in de gewon nen Champions League finale tegen AC Milan. In drie seizoenen speelde hij 66 wedstrijden voor Ajax, waar in hij 27 keer scoorde, vaak op on navolgbare wijze. Of zijn jongere broer ooit dat niveau zal halen, is moeilijk te voorspellen. Chris topher Kanu heeft zich in ieder ge val ten doel gesteld om zo snel mo gelijk een treetje hoger te spelen." „Voor mij is dit de beste club van de wereld. Ajax is zelfs in Afrika bekend en gerespecteerd. Wat mij het meest aanspreekt is dat het hier niet uitmaakt of je groot of klein bent, jong of oud: je wordt toch geaccepteerd en geholpen. Zelfs de spelers van het eerste elf tal zijn haast als broers. Ik zal daarom mijn uiterste best doen om het eerste te halen", zegt hij vol overtuiging. „Het lijkt me te gek om verenigd te worden met mijn goede vriend Benni." fer I»

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 27