ajaxufe Ik werk heel hard, ook voor het na tionale team en omdat ik beter ben dan veel van mijn land genoten, verdien ik het om te spelen. Bij Ajax begrijp ik het dat ik niet altijd speel. Hier is ie dereen heel goed, dat maakt het moeilijker om in het team te komen. Ik vind het niet erg om voor een speler als Sho- ta de bank te zitten. Hij is zo goed! Ik leer van hem, want hij... hij is van een aparte klasse in Nederland. Het is fijn om met een speler als hij te spelen." Kreekje meer respect van de andere Ajax-spelers toen je terugkwam in Nederland na het spelen uan de African Nations Cup? Benni:,,Ook voordat ik de African Nations Cup speelde werd ik met res pect behandeld, net als ieder ander. Dat werd niet meer of minder omdat ik speler van het toernooi geworden was en 7 doelpunten gescoord had, nee het was nog steeds hetzelfde. Mijn medespelers waren allemaal blij voor me dat ik geselecteerd werd voor de African Nations Cup. Maar toen ik weer terugkwam, moest ik weer hetzelfde doen als altijd." Maar in Zuid-Afrika ben je nu de held? Benni: „Ja, toen ik terugkwam van Burkina Faso (daar werd de African Nations Cup gespeeld, OK) en ik naar mijn moeder wou gaan, kwam iedereen de straat op. Het was zo druk, het leek wel Koninginnedag! Ik kon niet eens mijn auto uit, de politie heeft me moeten bevrijden en escorteren naar mijn ouderlijk huis!" En dit is dezelfde Benni, die vroeger voetbalschoenen moest delen met zijn broer, omdat ze thuis zo arm waren! De wedstrijd na dit interview (De Graafschap uit) mocht Benni spelen, om Arveladze rust te geven. Hij scoorde drie keer... Tekst: Onno Karman Gekke bekken trekken met Mario Melchiot.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 21