'Als je weet hoe goed SPELERS ALS LITMAIUEN zijn, heb ik geen problemen met mijn reserverol.' doen, zei hij. In het begin had ik er moeite mee dat ik minder met mijn vrienden kon zijn. Ik moest met de bus naar SW - ik had keu rig een strippenkaart gekregen - maar af en toe ging ik niet. Het be sef dat ik er veel meer voor moest doen kwam pas in mijn tweede jaar. Op mijn zeventiende debu teerde ik in het eerste, ik was nog A-junior. Wim Jansen was er tech nisch directeur. Hij is erg belang rijk voor mijn ontwikkeling ge weest." „Twee jaar later promoveerden we naar de eredivisie. Het seizoen erop kwam de fusie met Dordrecht '90. Dat: was een drama. We zaten met veertig contractspelers! De besten kwamen van SW en die stelde trainer Dick Advocaat dan ook op. Dat zette kwaad bloed bij de Dordrecht-kliek. Advocaat en voorzitter Den Braven kregen ru zie. Advocaat werd ontslagen en Hans Vérel, afkomstig van Dor drecht '90, nam het over en stelde vaker Dordrecht-spelers op. In de spelersgroep was het een puin hoop. We waren eigenwijs, lagen dwars. Ja, ik deed ook daaraan mee. Ik stelde me solidair op, wil de niet als enige buiten de groep vallen." „Na een jaartje kwam gelukkig Feyenoord. Ik dacht het voor el kaar te hebben. Het eerste seizoen had ik een basisplaats. PSV en Ajax verspeelden maar punten; we werden zelfs kampioen, ongeloof- lijk was dat. Feyenoord speelde heel degelijk, vanuit de verdedi ging. Vaak wonnen we met één goal verschil. We wisten precies wat we wel of niet konden. De sfeer was geweldig. Het publiek was zo intens blij. De afstand tus sen supporters en spelers is bij Feyenoord heel klein. De sfeer op de tribunes is bij Feyenoord en Ajax heel verschillend. Bij Feye noord staan ze al op de banken als je met 1-0 voorstaat tegen FC Den Bosch. In de Arena is het doodstil bij een 3-0 voorsprong tegen NEC en de wedstrijd een beetje dood bloedt. Van het Ajax-publiek komt dan geen extra kick. Ze zijn hier zó verwend. Men komt niet alleen voor een overwinning; mooi spel is net zo belangrijk." Prijzen winnen „De Arena is meer een theater dan een voetbalstadion. De Kuip vind ik mooier als je erin staat. Je kijkt er naar de lucht. Als je in de Arena een kopduel aangaat zie je alle maal van die buizen, staalcon structies en ijzerwerk. Het is alsof je ergens binnen, in de Ahoy of zo, voetbalt. Dat heeft echter geen in vloed op de resultaten hoor. Het gaat om de spelers. En die zijn hiervan wereldniveau. Ik geniet met volle teugen van de techniek. Zelfben ik niet zo, maar de 'arro gante' opstelling van de Ajacieden vind ik mooi. Als je die jeugdspe lers ziet lopen: shirtje mooi in de broek, haar netjes geknipt. Ze lo pen erbij van 'wij zijn de beste'. Bij Feyenoord lopen schoffies met lang haar die op het veld vooral slidings maken." Na het kampioensjaar kwam er weer de klad in bij Feyenoord. En voor Dean Gorré ruimde trainer Wim van Hanegem hoogstens een plaatsje op de reservebank in. In 1994. verloste FC Groningen Gorré uit zijn lijden, „Dat was qua ni veau een stap terug, maar ik kon tenminste weer voetballen Boven dien heb ik altijd gezegd dat ik weer hogerop zou gaan spelen Een club uit de top drie in Neder land of naar het buitenland Dat is uitgekomen." „Ajax heeft aan alle verwachtingen voldaan. Ik speel met fantastische voetballers en er hangt een profes sionele sfeer. Ajax staat voor één ding: prijzen winnen. Dat is een fijn gevoel. Bij Feyenoord heerste die mentaliteit ook, maar bij Ajax hebben ze het net ietsje beter voor elkaar. Het is een stapje hoger. Als je met Ajax in het buitenland bent, staan er heel veel mensen langs de kant te kijken. Dat had je bij Feye noord niet. Feyenoord is in het buitenland een doorsnee club. Bij Ajax voel je je een soort popster. Dat is een leuke bijkomstigheid." Uriendschap En alsof popster zijn bij Ajax nog niet genoeg is, heeft Gorré ook al op een heus podium zijn muzikale kwaliteiten getoond. Tijdens het WCS-gala trad hij vorig jaar als rapper op met de R&B groep Digni ty. Gorré kwam over als een gerou tineerde artiest, alsof het podium voor hem hetzelfde is als een voet balveld. „Af en toe ben ik gek. AJAftlFE A Boven en Tonder: Gorré scorend tegen Roda JC. •4 Linksboven: Eén van zijn vier treffers tegen MVV.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 9