lor: Ruim een jaar geleden was Dean Gorré de eerste van de tien nieuwe aankopen voor het huidige sei zoen. Gekocht nog door Louis van Gaal. Gorré aarzelde geen mo ment toen Ajax hem benaderde: „Ik kon ook naar het buitenland, naar Compostela in Spanje of an dere middenmoters in Spanje en Italië. Ik zou daar veel meer gaan verdienen, maar als Ajax komt twijfel je geen moment. Ik zou het me later nooit vergeven hebben als ik deze kans had laten liggen. Ajax is de absolute top en het was mijn absolute droom om zo hoog mo gelijk te spelen. Spelers als Arve- ladze en Oliseh hebben zich bij hun keuze ook door hun hart laten leiden. Het is een eer om bij Ajax te mogen voetballen. Dat meen ik echt." „Ik ben geboren in Paramaribo, maar toen ik nog geen twee jaar oud was verhuisden we naar de wijk Hoogvliet in Rotterdam. Nee, wonend in Rotterdam heb ik nooit een hekel aan Ajax gehad. De club speelt altijd op techniek gebaseerd voetbal. Dat heeft me altijd aange sproken. Mijn grote favoriet was Gerald Vanenburg. Dat kwam door de videoband, Van straat tot stadion, die hij in zijn Ajax-tijd maakte. Die vond ik prachtig. Maar ik keek heel weinig voetbal, nog steeds trouwens. Ik verdiep me niet graag in voetbal, kijk zel den of nooit naar hele wedstrij den. Dat heeft niks met arrogantie te maken nu ik bij Ajax speel. Bij FC Groningen en Feyenoord deed ik het ook niet. Op dit moment kijk ik eigenlijk alleen naar wat PSV gedaan heeft, maar dat hoeft nu eigenlijk ook niet meer, ha ha ha! Mijn vrienden volg ik wel: Or lando Trustfull bij Vitesse, Henk Fraser bij Feyenoord, Erwin Koe man bij FC Groningen." Kampioen „Ik heb altijd de droom gehad dat ik profvoetballer wilde worden. In de jeugd bij SV Hoogvliet was ik altijd de beste. Mijn vader heeft me nooit geprikkeld om voetballer te worden. Hij voetbalde wel met ons en hij nam ons mee als hij zelf moest spelen, maar daar hield het mee op. Hij kwam zelden naar me kijken. Als hij een keer wel kwam, was hij er stiekem. Dan zei hij „ik ben geweest", maar ik had hem helemaal niet gezien." „Aan de andere kant heeft hij me wel over de streep getrokken toen SW bij me kwam op twaalfjarige leeftijd. Ik twijfelde want ik wilde niet bij mijn vrienden weg. Hij vroeg me of ik prof wilde worden. Ik zei „ja". Nou, dan moetje het AjAXJFE Tekst: Marcelle van Hoof Dean Gorré en AJAX zijn blij met elkaar

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 7