Supporter met je hart of met je geld? Wat hadden we ernaar uitgekeken! Een mooi nieuw stadion: de Arena. Na een aantal seizoenen eindelijk de kans om, eerst met z'n drieën, nu metz'n zessen, naar ons geliefde Ajax te kunnen kijken. Met gezonde spanning op naar de eerste wedstrijd! Hoe zal het zijn? Hoe is de sfeer in zo'n groot stadion? Vol goede moed naar onze plaats. Waanzinnig mooi, we worden er stil van. Je voelt je even niet meer in het kleine Nederland. Eenmaal zittend en bijgekomen van de eerste indrukken begint het spel op de middenstip. Iedereen wel bekend: als de camera stopt en je ziet jezelf op het videoscherm ben je de winnaar van een aantal mooie prijzen. Spannend en leuk! Maar waar moeten wij kijken? Geen scherm in zicht voor ons: we zien alleen de achterkant ervan. Even geen spelletjes, herhalingen, samenvattingen en voorbeschouwingen voor ons. Hoe kan dat? Oeps, een kinderziekte! Volgens de berichten wordt er hard gewerkt om iedereen tevreden te stellen. Reclameborden worden verplaatst en mensen krijgen zelfs een vergoeding. Ook het probleem met de schermen is bekend. Het komt wel goed!? Supporter: Sandra Bresser-Peters (26). Vak: 413 'Vorig seizoen gingen we nog met z'n zessen naar Ajax. Aangezien de videoschermen vanuit onze plaatsen in het vak nog steeds niette zien zijn (we kijken tegen de achterkant aan), We vragen ons iedere wedstrijd af of er iets veranderd is. Het stadion wordt versierd met het Ajax-logo en er hangen banieren met de beste resultaten. Maar zichtbare schermen? Nee. Teleurstelling na teleurstelling, iedere wedstrijd weer. Het is raar dat de 'uit-supporters' wel de schermen kunnen zien. Dan, goed nieuws in Ajax-Life: na de winterstop, vanaf Ajax-Feyenoord, hangen er ook schermen waar wij op kunnen kijken. Perfect. Vol goede moed naar Ajax-Feyenoord. Wat een teleurstelling: geen schermen, geen excuus. Later krijg ik van Ajax (na nogmaals een brief te hebben geschreven) bericht dat het niet gelukt is met de bedrading, maar 'we doen ons best'! Einde bericht. Voor ons is de lol er nu wel af. De helft van ons groepje heeft geen zin meer in nog een seizoen. De kaarten worden een tientje duurder, dus misschien komt er toch een oplossing. Maar zelfs nu (maart 1998) zijn er nog steeds geen zichtbare videoscher men. Er wordt zelfs niet meer over gesproken. Ik heb me weieens afgevraagd: zou het komen omdat wij op de goedkoopste plaatsen zitten en dus minder belangrijk zijn? Goedkope plaats, dus minder echte supporter? Goedkope plaats, dus wat zeur je nou? We zullen het nooit weten! Sandra Bresser-Peters AJAXLIFE GAAN ER DIT SEIZOEN NOG MAAR DRIE MAN.' De rubriek Vaktaal staat open voor meningen van supporters. Heb je iets op je lever? Schrijf een column van maximaal 425 woorden en stuur die, onder vermelding van naam, adres en telefoonnummer, naar: Ajax-Life, Postbus 22944, 1100 DK Amsterdam o.v.v. Vaktaal. 43

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 43