Verdeeld over g /Cl c In de stapel met kwartaalcijfers van Ahold, Philips, Shell en andere 'grote jongens' ligt straks ook deze Ajax-Life. Staat er iets in over een buitenlands avontuur van Ronald de Boer of over het einde van de carrière van Danny Blind? Die kennis kan straks klinkende munt opleveren. Niet alleen de voetballers gaan binnenkort winst of verlies in de portemonnee voelen. De supporters kunnen via het kopen van een Ajax- aandeel óók meeprofiteren. Ajax-Life sprak met een aantal Ajax-fans over de beursgang van de club. Die dinsdagmorgen in december 2001 staat naast het bord met de flitsende aandelenkoersen een groot scherm met beelden vanuit Tokyo. De vijfde en beslissende penalty in de strijd om de wereld beker schuift Richard Knopper onder doelman Ricardo Gomez van het Argentijnse River Plate door. Nog voor de middenvelder het strafschopgebied is uitgelo pen, gaan op Beursplein 5 de zoe- mertjes van honderden mobiele telefoons over. Steeds weer die vraag: kopen of verkopen. Terug naar 1998: de supporters van vandaag zijn nog niet bepaald aan het sparen voor een aandeel Ajax. Gino Francesco uit Den Haag: „Die aandelenuitgifte inte resseert me niet. Het gaat mij al leen om het voetbal." „Misschien voor de fun", ant woordt T. Heins op de vraag of hij binnenkort mede-eigenaar wordt van de club. „Met het geld moeten 37 ze proberen de spelers te houden. Elk jaar weer worden er joekels weg gekocht door het grote kapitaal." „Ik koop er voor de gein wel één of twee", zegt Ferry Muller uit Leimui- den. „De aandelen in voetbalclubs zijn geloof ik niet zo winstgevend. Met de opbrengst moet Ajax het scoutingsapparaat verbeteren. Dat brengt geld in het laatje. Je moet werken met jonge jongens als Ben- ni McCarthy en vroeger Kanu. Aan gearriveerde vedettes heb je niets. Die staan de doorstroming van de eigen jeugd maar in de weg." L. van der Schaaf: „Ze moeten het geld gebruiken om de Ajax-sfeer in de Arena te krijgen. Het is hier nog steeds niets.' Tip fans: koop aandelen! Tip Ajax: koop de Arena! Tekst: Gilberto Calcio SUPPORTERS Reeds in 1992 ging Ajax naar de Beurs van Berlage. In het beursgebouw vond toen de tentoonstelling Ajax ingelijst plaats. Gaat het Ajax-aandelen regenen in de Arena? FOTO: RON RICHEL AjAjqjFE

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 37