LEIN-ACHTIGE SFEER' ff 23 AjAftlFE De supporters hebben dit jaar meer inbreng gekregen bij de voorbereiding voor het Supportersfeestvan n mei. Het programma van de avond is tot stand gekomen in overleg met een werkgroep van vertegenwoordigers uit alle districten en van het sfeerteam. Roel Vos van het sfeerteam: „Je kunt het niet iedereen naar de zin maken, dat hou je altijd, maar er is wel zo veel mogelijk gehoor gegeven aan de signalen van de supporters." Mirjam (F-side): „Het feest moet vooral levendiger worden. Niet te veel praatjes met spelers, want dat kunnen we iedere dag in de krant lezen. In het programma zijn een heleboel dingen meegenomen die de supporters hebben aangedragen." Eén van die ideeën die afkomstig is van supporters is de verkiezing van de supporter van het jaar. Roel Vos: „Zo'n Miss Ajax verkiezing is leuk, maar als je mij recht op de man vraagt wat het met voetbal te maken heeft, zeg ik: geen donder. De verkiezing van de supporter van het jaar past veel beter bij zo'n feest. De inbreng van de supporters moet ook blijken uit de sfeer: een beetje Rembrandtplein-achtige, Leidseplein-achtige sfeer. Als artiesten hebben we nu bijvoorbeeld Sugar Lee Hooper én Alex, een jongen van de F-side die zingt voor zijn brood. Iemand als René Froger kost weer zo veel, dat hij een beetje té typisch Amsterdams is." Volgens Roel Vos moeten de bezoekers niet meteen „het ultieme feest" verwachten. „We zetten wel een stap in de goede richting. Zelf lijkt het me leuk als de spelers volgende keer meer inbreng krijgen in het feest. Dat één of twee mensen van de spelers of technische staf zitting nemen in de organisatie. Zij kunnen ook goede ideeën hebben. Misschien datje dan bijvoorbeeld een artiest kunt aantrekken waar de spelers helemaal gek van zijn." Van welke speler(s) 3 wordt afscheid genomen? Foto's: Ron Richel

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 23