gen dan wel tot resultaat leiden, de desbetreffende reserve wordt er niet altijd vrolijker van. Louis van Gaal verklaarde Bryan Roy in september 1992 tot persona non grata. De links buiten was niet meer gewenst op het veld. Eén keer had Van Gaal Roy nog nodig. Op 8 november bracht hij de pingelaar tegen MW in het veld. Ajax stond in De Meer met 2-1 achter. En, ja hoor: uit een voorzet van invaller Roy kopte een andere wisselspeler, Ron Willems (daar is- ie weer!), de gelijkmaker binnen. Roys laatste voorzet voor Ajax was zoals Van Gaal Roy te weinig zag: rendabel. De grimmigheid die Roy na deze treffer uitstraalde werd in oktober vorig jaar door Martijn Reuser geëvenaard. Reuser kwam bij Morten Olsen niet aan de bak. Vlak voordat hij aan Vitesse zou worden uitgeleend, deed Olsen, bij een 0-0 stand thuis tegen NAC, een beroep op de Amsterdammer. In de slotfase gaf Reuser de voorzetwaar- uit Richard Witschge de winnende treffer inkopte. Reuser reageerde furieus en uitdagend na zijn voorzet en vertrok een dag later - tegen de wens van Olsen in - naar Vitesse. SjORS EN SJIMMIE Enkele jaren daarvoor reageerde Reuser nog anders na een succes volle invalbeurt. In de Europacup- 2 wedstrijd tegen Besiktas gooi de Van Gaal de Ajax-jonkies Reuser (18) en Ignacio Tu- huteru (20) voor de leeu wen. Halverwege de tweede helft stonden de invallers aan de basis van de over winning. Uit een voorzet van Tu- huteru kopte Reuser de bal door naar Ro nald de Boer, die Ajax kop pend op 2-1 zette. Studio Sport-presen- tatrice Annet te van Trigt doopte het voor de camera bijdehante duo om in 'Sjors en Sjimmie'. Ook ervaren in- valrotten kunnen boven zichzelf uit stijgen. Sonny Silooy speelt in 1996 zelfs de Europacup-finale tegen Juventus (maar mist een strafschop) en Arnold Scholten is in het treurige sei zoen 1996-1997 geregeld de bes te Ajacied. Sinds de jaargang 1993-1994 mag de dienstdoende reservedoelman van Ajax aan het eind van het sei zoen - met instemming van Van der Sar - even onder de lat. Voor Stanley Menzo waren in 1994 de wedstrij- LIEVE Het kom selspeler speler een wis- Ien. Nog dat zijn niet vaak voor dat liever niet wil inva vordt het als blijk trainer h at er mee eens is. Om het nog dwazer te maken: uiteinde» kzaldie och invallen. Di VELD Monty Python-achtige scenario speelde zich op 6 juni 1971 af. Op de slotdag van de competit e troffen Go Ahead en Ajax elkaar. Ajax had enige dagen daarvoor Ide Europacup-i gewonnen. Dat leek aanvoerd er Velibor Vasovic e en mooi einde van zijn Ajax-loopbaan. Hij vroeg aan trainer Michels of hij tegen Go Ahead als wisselspeler mocht fun geren. Dat mocht. Edoch, nadat Suur- bier geblesseerd was geraakt, moest er een Ajacied invallen. Michels had slechts een wisselspeler naast zich zit ten. En zo moest Vasovic tóch het veld in, om met een 4-1 nederlaag én als invaller afscheid van Ajax te nemen. den tegen FC Groningen en Willem II een martelgang (twee nederla gen). Fred Grim beleefde zijn spo radische optredens anders. In 1995 was hij de grote uitblinker in de uit wedstrijd tegen Feyenoord (0-5), twee jaar later deed hij het dunne tjes over in de slotwedstrijd tegen Vitesse (4-0), waarin hij zelfs een strafschop stopte. Grim genoot met volle teugen van alle loftuigingen. De keeper had het voor een reserve hoogst mogelijke bereikt: het be wijs dat hij net zo goed basisspeler kan zijn. AJAXLIFE

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 21