Hoe zit de support ersuereniging nu in elkaar? Ledenraad, bestuur, districtsvertegenwoordigers... Hoe zit de supportersvereniging op dit moment eigenlijk in elkaar? Wat voor taken hebben al deze vrijwilligers in de vereniging? Hieronder zetten we alles nog eens op een rijtje. LEDENRAAD De dertig leden van de ledenraad vertegenwoordigen de leden van de supportersvereniging. Zij heb ben de taak om het bestuur, het beleid en de invulling daarvan door het bestuur kritisch te vol gen. Ook geven de ledenraadsle den aan wat er speelt onder de supporters, voor zover nog niet bekend bij het bestuur, en kunnen ze voorstellen doen aan het be stuur. Binnen de ledenraad zijn diverse commissies actief, om mee te denken met en te adviseren aan het bestuur. Het aantal leden binnen een district bepaalt hoe veel ledenraadsleden dat district mag leveren. Ledenraadsleden wor den gekozen door de leden via een formulier dat meestal via Ajax-Life wordt verzonden. BESTUUR Het bestuur zet de lijnen uit voor de toekomst, geeft leiding aan de organisatie en is verantwoordelijk voor de financiële zaken van de supportersvereniging. Ook onder steunt het bestuur districten en regio's bij het organiseren van ac tiviteiten in het land. Het bestuur zorgt daarnaast voor een verte genwoordiging van de mening van de leden naar andere partijen, zo als Ajax, de Amsterdam Arena, de Federatie Supporters Verenigingen en de politie. Sommige bestuursle den hebben speciale taken, bij voorbeeld supporterszaken, regio's en districten en internationalise ring. Van de acht bestuursleden zijn er drie die het dagelijks be stuur vormen. Het bestuur is sa mengesteld door een speciale commissie. <s 'JÊÊamL REGIO VERTEGENWOORDIGERS De supportersvereniging heeft Ne derland onderverdeeld in 27 re gio's. Elke regio heeft zijn eigen regiovertegenwoordiger. De belang rijkste taak van een regioverte genwoordiger is om de supporter in zijn of haar regio 'dichter bij Ajax' te brengen. Dat gebeurt on der meer door het organiseren van activiteiten, zoals districts- en regiofeesten, bowlingtoernooien en voetbaltoernooien. De regioverte genwoordiger is verder het aan spreekpunt voor de Ajax-suppor- ters in de regio, met name voor de leden van de supportersvereni ging. Het organiseren van activi teiten doet de regiovertegenwoor diger samen met een groep vrij willigers. DISTRICTSTEAMS De districtsteams (in totaal zeven) worden gevormd door afgevaar digden uit de regio's van het dis trict, meestal de regiovertegen- AJAXUFE

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 14