POPSTER 'De 'ARROGANTE' opstelling van de AJACIEDEN vind ik mooi. Als je die jeugdspelers ziet lopen: shirtje mooi in de broek, haar netjes geknipt. Ze lopen erbij van 'UVIJ ZIJN DE BESTE' weet je? En zo slecht was het in derdaad niet. Ik vond het hartstik ke leuk om te doen. Er werd al ge vraagd wanneer mijn cd uitkwam. Maar dat is mijn werk niet. Het lijkt me wel mooi om ooit eens iets op te nemen, gewoon om te horen hoe het klinkt. Puur voor mezelf. Ik heb vroeger gedrumd in een familiebandje. We speelden gospels en zo. Mijn drumstel heb ik echter verkocht omdat ik teveel herrie maakte." Ik vind het leuk om mooie spul letjes te hebben. En ja, nu ik het kan betalen rijd ik in een mooie auto. Je leeft in het nu en dan is het zonde om al je geld op de bank te laten staan. Toch is geld niet al les voor mij. Als ik het met een stuk minder zou moeten doen, zou ik ook gelukkig zijn. Ik kan goed naar mijn mogelijkheden le ven. Ik leefvan dag tot dag." Jezus Christus ,,Ik geloof in Jezus Christus. Mijn geloof heeft geen bepaalde naam en ik ga ook niet naar de kerk. Ik lees de bijbel en ben er innerlijk rustiger van geworden. Maar eer lijk gezegd vind ik het moeilijk om in het openbaar over mijn geloof te praten. Dan word je zo in een hoekje geduwd. Ik heb veel heel aanvragen gekregen van kerken, gemeenschappen en kampen. Ze zien mij als een soort voorbeeld, maar dat heb ik liever niet: ik ben niet zo'n goed mens, begrijp je? Ergens ben ik als voetballer wel een voorbeeld en ik probeer me goed te gedragen, maar zie me niet als Jezus, weetje wel?" Er wordt weieens gezegd dat er in de voetballerij geen vriendschap bestaat, maar dat vind ik niet. Na tuurlijk, in dit wereldje moetje egoïstisch zijn, maar je kunt heus wel vriendschappen opbouwen. Ik ben heel sociaal, ga snel goed met mensen om. Bij Groningen klikte het heel goed met Erwin Koeman, bij Feyenoord met Fraser en Trust- full. Als ik dan wegga, krijg ik toch een beetje een brok in de keel. Misschien ben ik daar wel extremer in dan anderen. Ik vind vriendschap belangrijk. Met Ro nald de Boer heb ik al sinds het Olympisch elftal contact. En nu spelen we samen. Dat is toch mooi. Maar helemaal bloot geef ik me toch eigenlijk alleen maar thuis. Mijn vrouw heeft echt een beste vriendin, waarmee ze alles bespreekt. Lekker kletst. Dat doen jullie vrouwen sneller. Mannen willen veel meer dingen doen. En onder het doen van een spelletje of zo praten we wat." Omhaal „Nee, dat fanatieke van de broers De Boer bij spelletjes heb ik niet. Die willen per se altijd winnen. Met alles. Ik baal ook als ik verlies, maar ik kan er tegelijkertijd wel de lol van inzien. Bij het voetballen doe ik er in ieder geval alles aan om te winnen. Ik leef er helemaal voor." „Nu, bij Ajax, moet ik wel echt al tijd mijn uiterste best doen om het niveau bij te houden. Van de ande re kant is het ook weer gemakke lijker omdat je met betere spelers bent. Als je een zwakke bal geeft, zie je een duidelijke verzwakking van het team. Bij Ajax val je door de mand als je een bepaald tech nisch niveau niet aankan. Bij Feye noord kan je dat wat meer verber gen door vechtlust." Gorré wist dat Ajax hem in eerste instantie voor de reservebank had gekocht. „Daar had en heb ik geen moeite mee. Als je weet hoe goed AJAXLIFE spelers als Litmanen zijn, heb ik geen problemen met mijn reser verol. Ik vind wel dat als ik het heel goed doe op een bepaalde po sitie, er wel moet blijven staan. Als ik niet beter ben, sta ik ernaast. Dat is normaal. Iedere keer dat ik dit seizoen reserve stond, was te recht. Litmanen speelde heel goed, Dani ook. Maar als Litma nen terug wil komen, moet zelfs hij bewijzen dat hij op dat moment beter is. Morten Olsen is ook daarin een eerlijke trainer. Ik heb de indruk dat ik nu inmiddels wel een geaccepteerde voetballer bij Ajax ben. Ik voel dat ik een aan deel heb in het kampioenschap. Ajax en ik zijn blij met elkaar." Vooral in het bekertoernooi baar de Gorré opzien. Tegen MW, Roda JC en NAC scoorde hij in to taal zeven keer. De ene treffer was nog mooier dan de andere. Lobjes, een omhaal. „Maar dat soort doel punten maakte ik vroeger ook wel eens, alleen viel dat minder op. Bij FC Groningen scoorde ik vorig seizoen tegen Sparta met een om haal. In een interview zei ik dat als ik bij een topclub had gespeeld, er veel meer aandacht aan die treffer was geschon ken. Vroeg die intervie wer: „Dus waar speel je volgend jaar?" „Ajax", antwoordde ik voor de grap. En nu is het nog uitgekomen ook. Toen ik onlangs dat interview terugzag, lag ik dubbel van het lachen." ■4 Gorré toont zijn muzikale kwaliteiten op het VVCS-gala in 1997. DeAjacied treedt waarschijnlijk ook op tijdens het supportersfeest van I I mei aanstaande.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 11