slachtoffers van het oude transfer systeem. Net als bij zijn vlucht uit Polen, vlak voor de 'val' van het IJzeren Gordijn, handelde Rudy net te vroeg om van de veranderde situatie te kunnen profiteren. Lierse SK bevrijdde de Pool. ,,Ik heb daar een fantastisch jaar ge had. We werden tegen alle ver wachtingen in landskampioen. Ik was er de koning, had een onge kende populariteit. Buiten het voetbal had ik het ook goed naar mijn zin. Waarom ik toch naar Ajax ben gegaan? Dat lijkt me niet zo moeilijk. Iedere voetballer is er trots op als hij door Ajax gevraagd wordt. Men was bij Lierse dan ook niet boos toen ik zei dat ik weg ging; ik ging immers naar Ajax en niet naar zomaar een club. Men keek tegen Ajax op." „Nu ik daadwerkelijk bij Ajax ben, kan ik zeggen dat het hier net zo als bij elke andere club is. We gaan aardig met elkaar om en de suc cessen dragen aan de goede sfeer bij. Ik heb me hier meteen thuis gevoeld. Het feit dat ik Nederlands spreche maakt het voor mij ook ge makkelijker. Vanaf de eerste dag heb ik erop gehamerd dat men bij Geboren: 15-10-1965, Scinawa (Polen) Eerste club: Odra Scinawa (Polen) Seizoen 1983-1984 Slask Wroclaw (Polen) 1984-1985 Slask Wroclaw (Polen) 1985-1986 Slask Wroclaw (Polen) 1986-1987 Slask Wroclaw (Polen) 1987-1988 Slask Wroclaw (Polen) 1988-1989 GKS Katowice (Polen) l.FC Köln (West-Duitsland) 1989-1990 l.FC Köln (Duitsland) 1990-1991 1 .FC Köln (Duitsland) 1991-1992 1 .FC Köln (Duitsland) Bröndby (Denemarken) 1992-1993 l.FC Köln (Duitsland) 1993-1994 1 .FC Köln (Duitsland) 1994-1995 l.FC Köln (Duitsland) 1995-1996 VfL Bochum (Duitsland) 1996-1997 Lierse SK (België) 1997-1998 Ajax Bijgewerkt t/m 21 december 1997 Ajax Nederlands tegen mij spreekt, behalve de vele buitenlan ders natuurlijk!" „Mijn vriendin is tot oktober in Keulen blijven wonen. Op den duur ging dat niet meer. Ik woon de in een hotel. Dat viel niet mee. Veel mensen dromen er misschien van om in een duur hotel te zitten, maar voor mij was het niks. Je hebt weinig privé, slaapt in een bed dat niet van jezelf is. Nu wo nen we samen in Diemen. PIANO SPELEN Ik heb gemerkt dat Nederlanders openen zijn dan Duitsers. Men ac cepteert meer van elkaar. De aan wezigheid van de vele nationalitei ten in de maatschappij heeft de mensen hier open gemaakt. Dat Doelpunten 0 bevalt me zeer goed. In Duitsland zijn de mensen wat rechtlijniger." „Dat geldt ook voor het voetbal. In Duitsland vindt men de conditie, het kamp/en zeer belangrijk. In Ne derland zijn de show en de tech niek veel belangrijker. Daarente gen kan in Duitsland de nummer laatst van de nummer één winnen. In Nederland is dat eigenlijk on denkbaar. Veel ploegen komen naar de Arena om 'slechts' met 3-0 te verliezen. Dat vind ik niet goed. Alles heeft zijn voor en tegen." „Mijn vrije tijd bracht ik in het be gin veel op school door, waar ik Nederlands leerde. Voornamelijk was ik echter in Keulen bij mijn vriendin. Wat mijn hobby's zijn? In de eerste plaats toch gewoon het voetballen. Ondanks de min dere periodes is de liefde voor deze sport niet minder geworden. Ik hoef niet ieder voetbalprogram ma te zien en de liefde voor een mens is veel belangrijker, maar voetbal zit ook in mijn hart." „Ik hoop wel binnenkort meer piano te kunnen spelen. Ik ben daar drie jaar geleden mee begon nen. Ik hou van klassieke muziek, van rustige muziek. Mijn vriendin houdt me wel op de hoogte van de house en techno-muziek. Zij is veel jonger dan ik. Ik kan veel mu zieksoorten waarderen. Nu we hier wonen kan ik wat dat betreft ook Amsterdam beter leren ken nen." Rudy oogt als een gelukkig mens in Nederland. Een voetbalzigeuner heeft eindelijk rust gevonden. „Het bizarre verloop van mijn voetbalcarrière heeft me vooral in menselijk opzicht rijker gemaakt. Ik ben er nu trots op om bij Ajax te mogen spelen. En het leuke is dat als ik nu spelers van vroegere clubs spreek, men - op een posi tieve manier - jaloers op mij is. Dat heb ik nog niet vaak meegemaakt in mijn loopbaan!" AJAXUFE 3&ÏWPW Tegen Vitesse maakte Rudy Ajax' eerste competitie- doelpunt.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 11