AJAJtlFE De winnares van de Miss Ajax-verkiezing moet over een heel arsenaal eigenschappen en vaardigheden beschikken. Naast een goede presentatie moet zij voetbalfanaat en een nog grotere Ajax-fan zijn. Deelname aan de verkiezing vergt een grote inzet en is zeer spannend. Waarom zou je meedoen? Wat wordt er van je verwacht? Hoe ervaart de huidige Miss Ajax haar taak? Ajax-Life geeft de antwoorden. LEADING LADY De Miss Ajax van dit seizoen is de 23-jari- ge Renate Uitzetter uit Almelo. Ze werkt op de afdeling Instrumenten-sterilisatie van een ziekenhuis.Vorig jaar deed ze voor de eerste keer mee, nadat haar broertje en vriend haar stiekem hadden opgegeven. „Mijn vriend is een enorme Ajax-fan, maar toen ik hem zeven jaar geleden leerde kennen, boeide voetbal me niet zo heel erg. Ik keek liever naar een film op tv dan naar een wedstrijd. Maar door zijn enthou siasme kwam ik steeds meer te weten over voetbal. Het werd leuker om de wed strijden te volgen en ondertussen ben ik een echte fan van Ajax geworden." „Mensen vragen wel eens waarom ik als Almelo se, fan ben van een Amsterdamse club. Maar de manier waarop Ajax voetbalt is van topni veau. Het is heel mooi om te zien hoe van achteruit via de zij kant telkens weer een nieuwe aanval gecreëerd wordt. De varia tie in spelopzet is prachtig. Als ik naar - Ajax kijk, zie ik een gedis ciplineerd en hecht team voet ballen. Die samenwerking vind ik enorm belangrijk. Ik heb daarom ook niet een specifieke favoriete speler. Ik kijk naar de groep in zijn geheel.Als trainer Olsen bij voorbeeld een bepaalde speler niet op- 2 stelt, dan vind ik dat niet jammer. Het is immers in het belang van het team dat een andere speler, die op dat moment beter is, de kans krijgt om zich te bewijzen." „Bij deelname aan de Miss-verkiezing maak je de club van dichtbij mee.Vaak hoor je dat zo'n wedstrijd een keiharde concur rentiestrijd is, maar dat is bij de Miss Ajax- verkiezing helemaal niet het geval. Het is juist heel gezellig om met andere meiden, die ook Ajax-fan zijn, op te trekken." Door de positieve ervaringen van vorig jaar en omdat zowel haar familie als de suppor tersvereniging Renate stimuleerden om ook dit jaar weer mee te dingen naar de ti tel, nam ze voor de tweede maal deel. En met succes. Een jaar lang is ze nu de leading lady van de selectie. „Eigenlijk ben ik ie mand die zich graag op de achtergrond houdt. Ik kan er van genieten als een ander in de belangstelling staat. Bij het winnen van de Miss Ajax-verkiezing was het even wen nen dat ik plotseling zelf in de schijnwer pers stond. Maar het is een hele bijzondere ervaring. Ik leer veel interessante mensen kennen, kom nog meer over voetbal te we ten en zie dat Ajax niet alleen het elftal is, maar dat er achter de schermen veel men sen intensief bij betrokken zijn. Als Miss Ajax hoor je daar gewoon bij. Eén van mijn spannendste taken is de presentatie van de 'Sponsor van de dag' en 'Man of the match' bij elke thuiswedstrijd. Ook ga ik naar de persconferentie om eventuele vragen te beantwoorden. Na afloop ga ik door naar het spelershome om nog wat te praten over de wedstrijd. In het begin was ik heel zenuwachtig maar nu ben ik meer ontspan nen en kan ik ervan genieten. Ik heb een mediatraining gevolgd waarin ik onder an-

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 34