SEIZOEN VAN BEZINNING ajahife ÏÉP# e klassieker Ajax-Feyenoord is al weer enige tijd achter de rug. Een makkelijke 4-0 voor ons. Het is te betreuren dat er niet meer sportieve strijd te strijden was. VOETBAL IS EEN FEEST Terwijl de toeschouwers, ten aanzien van de diepere betekenis van deze wedstrijd, door voorpublicaties en het voorprogramma (jammer dat de campagne de harde lijn volgde en niet de door de supporters uitgesproken "Voetbal is feest"-voorkeur),goed waren voorbereid speelde zich op het veld een betreu renswaardig tafereel af. Op de grasmat was van enige bezinning weinig te merken. Mede uitgelokt door de slechte leiding was er meermaals sprake van verwijtbaar gedrag. De waarheid is hard en wie de schoen past trekke hem aan! De toestand op het veld had grotere gevolgen. Bijna de hele bovenste ring deed vrolijk mee met het 'verwij deren' van het, meer dan een halve kilometer lange, spandoek met de tekst 'Voetbal, verziek het niet'. Ditmaal geen F-Side, maar 'gewone supporters' die het 'goede' voorbeeld gaven. Overigens valt de F-Side, ik vertoef de (staand) de tweede helft aldaar, deze wedstrijd niets te verwijten. Op een enkel hard spreekkoortje na, stonden zij vierkant achter hun elftal en waren zij het die, zoals gewoonlijk, de sfeer maakten. Bezinning ...waarom!?Volgens mij heeft het Seizoen van Bezinning een tweeledig doel.Allereerst om aan het Nederlandse volk duidelijk te maken dat de clubs, de supportersverenigingen en de KNVB al tijden lang hard werken aan het verbeteren van de veiligheid rondom voetbalwedstrijden. Er zijn al veel resultaten geboekt en deze krijgen, spijtig genoeg, nooit aandacht. Alleen negatieve publiciteit van vrijwel de gehele pers, zelfs bij het kleinste voor valletje, valt het voetbal ten deel. Geen beter nieuws dan slecht nieuws tenslotte. Het is nu al zo dat vaders en moeders al zonder problemen met hun kind of kinderen naar een wedstrijd kunnen (ik doe het zelf allang). Alleen niemand weet het FOTO'S: RON RICHEL nog. Het tweede doel van het Seizoen van Bezinning is om kwaadwillende supporters dui delijk te maken dat de grenzen van het toelaatbare zijn overschreden en dat we weer terug moeten naar een situatie waarin voetbal juist een feest is. Ik heb het al vaker gezegd: het woord supporter stamt af van het Engelse werkwoord 'to support'. Dit betekent ondersteunen en dat doe je niet door je club, of het voetbal in het al gemeen, een slechte naam te bezorgen, ledereen, let wel iedereen, moet dit goed beseffen. Met in het achterhoofd de jammerlijke wijze waarop de pers, meer dan over welk ander maatschappelijk onderwerp ook, aandacht schenkt aan misstanden in het voetbal. Daarom,alle betrokkenen bezinning!! Eén ding is wel duidelijk geworden. In deze eerste van de twee klassieke confrontaties, werd het Feyenoordlegioen wel degelijk gemist. De eenzijdigheid van de spreekkoren, liederen en fluitconcerten was kenmerkend. Het was inderdaad saai zonder die gasten. Daarom is het maar goed dat het éénmalig is!! Peter Goedbloed Het Seizoen van Bezinning loopt.Voornoemde wedstrijd kenmerkte de start.Jammer dat de scheids de betekenis van deze historische wedstrijd niet begreep. Hij hield de wedstrijd bij lange na niet kort ge noeg en gaf zo de spelers (van beide clubs) veel te veel vrijheid. Uitermate zwak gefloten.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 11