ZEN V(dOR MR ARVELADZE 01 SHOTA BEANt VRIJWILLIGE ACTIE Steeds meer mensen maakten ons erop attent dat van de populaire Ajax-spits Shota Arveladze een film draait in de bioscopen. Nadat we zelf waren gaan kij ken, bleek dat er sprake is van een mis verstand. Het gaat hier om een film van Mr Bean. kun je heel erg moeilijk voorkomen. Het ge volg daarvan is dat mensen gekwetst zou den worden, ook mensen die er niets mee te maken hebben. Gezien de emoties leek het mij een goed idee om maar eens een jaartje geen supporters naar uitwedstrijden mee te nemen." Peter Goedbloed, voorzitter van de Sup portersvereniging Ajax, benadrukt dat het niet gaat om een maatregel van de twee clubs. „Dit is een breed gedragen en vrij willige actie van vrijwel alle betrokkenen. Ik pretendeer niet dat ik de 'harde kernen' vertegenwoordig. Maar zowel buiten als binnen de supportersvereniging zijn sup porters met deze suggestie gekomen. Het gaat zeker niet alleen om het voorkomen van kwetsende spreekkoren.Wat belangrijk is, zijn de boodschappen die erachter zit ten. Een boodschap aan degenen die rottig heid willen blijven uithalen.dat het nu écht genoeg geweest is en dat we met zijn allen maar eens goed moeten nadenken hoe het verder moet. En een boodschap aan het Nederlandse volk dat er hard gewerkt wordt aan het voetbalvandalisme in zijn al gemeenheid. Zeker bij Ajax is men daarmee bezig: denk maar aan de georganiseerde busreizen." Bij Ajax komt tijdens het 'seizoen van be zinning' regelmatig een groep supporters bij elkaar om te praten over invulling van de actie. Deze 'Ajax Supporters Groep' bestaat uit een aantal actieve supporters, onder wie leden van de F-side. De groep bedenkt bijvoorbeeld ideeën voor span- Tekst: Jeroen Kleijne FOTO'S: RON RICHEL doeken die de aandacht vestigen op het seizoen van bezinning. Op verzoek van de bezoekende verenigin gen en hun supporters blijven de bezoe kersvakken in de stadions leeg. Peter Goedbloed: „Als zo'n vak leeg is, merk je hoe vervelend een voetbalwedstrijd is zonder supporters van de tegenpartij. Net zoiets als met z'n tweeëntwintigen één kant op spelen, daar is ook niks aan. Het gaat hierbij overigens wel om een éénmali ge actie, laat dat duidelijk zijn.Volgend sei zoen worden Ajax-Feyenoord en Feye- noord-Ajax gewoon weer met bezoeken de supporters gespeeld, zoals het hoort." Van Praag verwacht in het 'seizoen van be zinning' op de beide wedstrijddagen zeker geen problemen met supporters. „In de stadions zullen grote videoschermen staan opgesteld, zodat de supporters die dat willen toch gezamenlijk de wedstrijd kun nen volgen." Een „prachtig mooi" idee, vindt Joark dat. „Niet dat ik erheen ga, want als Canal+ de wedstrijd uitzendt, dan zit ik liever in mijn eigen huis. Dat vind ik gezelliger dan zo'n kil stadion waar tien duizend man zitten." Shota Arveladze l«SNO

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 9