A]A)iiFE Op 26 oktober ontmoet Ajax Feyenoord in de Amsterdam ArenA. Mochten de Rotterdammers er onverhoopt in slagen Van der Sar te verschalken, dan zal geen enkele toeschouwer juichen. En ook als bijvoorbeeld Babangida of Benni op 5 april doel treft in Rotterdam, blijft het doodstil in de Kuip. Omdat de twee clubs en de supporters hebben gekozen voor een seizoen van bezinning, worden beide voetbalklassiekers zonder bezoekende supporters gespeeld. Het Feyenoord-vak op 26 oktober. Zwaaien mag. Maar naar wie? ,Het was al een beetje aan het rommelen", vertelt F-sider Joark. „Sommigen wilden wel naar Rotterdam gaan, anderen zeiden: we gaan niet, eigenlijk moet het hele vak in De Kuip leeg blijven. Zelf wilde ik ook niet gaan. Niet omdat ik bang ben dat er wat gebeurt, want hoe gekker hoe mooier, maar gewoon uit respect voor degene die overleden is. Ik weet hoe ik ben. Ik ben toch altijd al zo opgefokt bij Feyenoord. Als er dan maar iets gebeurt, ga je door het lint en daar heb je alleen jezelf maar mee." De suggestie van de supporters om niet naar Rotterdam te gaan werd opgevangen door Michael van Praag. In het overleg over Ajax-Feyenoord met de KNVB.de twee clubs.de supportersverenigingen en de beide gemeenten kwam hij met dit idee en het werd meteen door iedereen om armd. Gebroederlijk naast elkaar kondig den Van Praag en zijn Feyenoord-collega het aan tijdens een persconferentie op 12 september: dit seizoen worden tijdens de onderlinge wedstrijden van Ajax en Feye noord géén bezoekende supporters toe gelaten. Op 26 oktober (Ajax-Feyenoord) begint een 'seizoen van bezinning'. „De wonden van Beverwijk zijn nog zo vers dat Ajax-Feyenoord en Feyenoord-Ajax emotioneel zeer beladen wedstrijden zullen worden", verwacht Van Praag. „Ik ben niet bang voor lichamelijke confrontaties, maar ik denk wel dat over en weer verschrikkelij ke spreekkoren te horen zouden zijn. Die

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 8