KEN ALS HET PUBLUEJf" 4JAHJFE SUCCESSEN komt in grote lijnen overeen met die van Cruijff en Ajax. Dan is het ergens logisch dat men later bij mij komt aankloppen. Sinds ik bij FC Köln ben vertrokken, heb ik gewacht op clubs die bij mijn voetbalvisie aansloten. Ik hoef niet per se als trainer te werken; ik moet er zin in hebben, het leuk vinden. Nou, bij Ajax vindt men óók dat voetbal in de eerste plaats leuk moet zijn." „Ik kon komend seizoen ook naar andere topclubs.Verenigingen waar men óók aan trekkelijk voetbal probeert te spelen. Maar toen Ajax kwam, zei mijn hart meteen 'ja'. Ik ben altijd een fan van het Ajax-voetbal geweest. Het was tijd voor een leuke club en dat is Ajax." De loopbaan van Morten Olsen is impo sant. In Denemarken speelde hij voorVor- dingborg BK en NB Nykobing. Nadat hij met Denemarken op de Olympische Spe len van 1972 in München opzien had ge baard, vertrok hij naar het buitenland.Tus sen 1972 en 1986 speelde hij bij achter eenvolgens Cercle Brugge (vier jaar), RWDM (vier jaar) en Anderlecht (zes jaar). Daarna vertrok hij naar FC Köln in West-Duitsland. Olsen was in het begin van zijn loopbaan een rappe vleugelspeler, later een middenvelder. Internationaal fu rore maakte hij als stijlvolle, centrale man in de defensie. Hij speelde altijd op tech niek en overzicht en kon het mede door een zuinige levensstijl bijna tot zijn veer tigste in de top volhouden. Met 102 inter lands is Olsen recordhouder in zijn land. Hij maakte het EK van 1984, het WK van 1986 en het EK van 1988 mee. Met zo'n lange loopbaan moet je ook wel Toch stond jij ook bekend als een gediscipli neerde voetballer. Olsen: „Het één sluit het ander niet uit. Ik heb altijd voor mijn sport geleefd. Daarom kon ik het ook zo lang volhouden. Ik had zelfs nog wel langer, op een lager niveau, eens tegen Ajax gespeeld hebben. Olsen: „Nee, nooit. Gek hè? In 1986, na het WK in Mexico, kon ik wel naar Ajax toe.Johan Cruijff was er toen trainer. Maar ik koos voor FC Köln, dat had toen ook een technische ploeg. Bovendien wilde ik graag in de Bundesliga voetballen. Als Deens jongetje keek je altijd naar het Westduits voetbal op televisie. Het was al tijd een droom van mij om daarin mee te spelen. Ondertus sen heb ik onder vonden dat Duits voetbal niet zaligma kend is. Integendeel, het is vaak niet om aan te zien. ze willen altijd winnen, hè. Ze heb ben Disziplin en zijn daar succesvol mee. Maar mijn voetbal is het niet. Het is gebaseerd op kracht en conditie. In Duitsland loopt men voetbal, bij Ajax speelt men voetbal." Je hebt in de Deense nationale ploeg samen gespeeld met ex-Ajacieden als Frank Arne- sen, Sören Lerby en Jesper Olsen. Olsen: „Dat klopt. Ik kan me herinneren dat zij altijd leuke verhalen hadden over hun Ajax-tijd. Het klikt tussen Denen en Nederlanders. Ze zijn allebei levensgenie ters en avontuurlijk ingesteld. Dat zie je óók terug in het voetbal. Het Duitse volk houdt van harde werkers, wil kampfen zien. Denen en Nederlanders houden van plezier."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 5