AJAJIIFE MUSEUMPLEIN De - gedeeltelijk - nagebouwde Ajax-kleedkamer in Soccer World. Terwijl mede-eigenaar John van 't Schip net gescoord heeft (linksboven), wordt Soccer World in gereedheid gebracht. tract openbraken tot 2004. Rob Cohen hierover in het Pa rool: „We hebben met Arsenal om de tafel gezeten. Daarmee zonden we een signaal uit naar Ajax: als je wilt meedoen in Eu ropa kun je wat betreft het sala ris niet op het niveau van de En gelse tweede divisie gaan zitten en vervolgens tóch roepen dat je een topclub wilt zijn." Ronald de Boer lijkt net als zijn broer Ajax eeuwig trouw te zweren: „Ik heb het bestuur en de nieuwe trainer beloofd om voorlopig te blijven. Ik zou ze bij Ajax niet meer recht in de ogen durven kijken als ik toch zou beslissen om mijn vernieuwde contract te verbreken. Ik heb alle vertrouwen in het bestuur van Ajax. Het bestuur en Morten Olsen we ten precies hoe ze Ajax weer terug naar de Europese top, misschien wel de we reldtop, kunnen brengen. Ik weet maar al te goed dat je geen Ronaldo's kunt binnenha len, want dat is financieel niet haalbaar.We moeten het bij Ajax toch grotendeels heb ben van de jongens van de straat, de talen ten.We kunnen niet concurreren met de clubs in Italië, Spanje of Engeland. Daar moet je realistisch in zijn." De man die in maart op hetWCS-gala werd uitgeroepen tot de beste voetballer van het jaar laat desgevraagd zijn licht schijnen over Morten Olsen, de nieuwe roerganger van Ajax. „Of ik tevreden ben met de keuze voor Morten Olsen?", herhaalt De Boer de vraag. „Zijn vi sie op voetbalgebied komt op mij in ieder geval zéér positief over. Hij is toch een trai ner die in de Ajax-traditie wil voetballen. De eerste indruk die ik van hem heb is prima. Ik heb zeer veel vertrouwen in Morten Olsen." Wat vind je van het aankoopbeleid? De Boer: „Ik vind het vrij goed. De technische staf heeft in tegenstelling tot vorig jaar gekozen voor een brede selectie, zodat geblesseer den beter en efficiënter vervangen kunnen Applaus voor Soccer World! De ballen in café Soccer World worden persoon- '•jk geserveerd, eh, gesigneerd d°or Ronald. worden. Dat was afgelopen seizoen na tuurlijk een crime. Je wedt door de bredere selectie nu op meer paarden. Ik hoop dat alle nieuwe spelers toppers worden, ook al lijkt me dat onwaarschijnlijk." Ajax is door de vele aanwezige nationali teiten een smeltkroes van talen en cultu ren geworden. Ronald de Boer erkent dat daardoor de communicatie in het veld in het gedrang komt: „Vooral in de beginfase van de com petitie zal dat het geval zijn, maar ik ver wacht wél van die jongens dat ze zo snel mogelijk Nederlands gaan leren. Als ik naar Spanje zou verkassen, zou ik ook meteen een cursus Spaans gaan doen. Maar we moeten die buitenlandse jongens ook een beetje helpen met het Nederlands." Twee seizoenen geleden stond je nog met de wereldbeker op het Museumplein te zwaaien. Nu moet er een nieuwe ploeg opgebouwd wor den. Is dat niet moeilijk voor jou? De Boer: „Ik had er vorig jaar meer moeite mee, omdat wij ons toen nog onoverwinnelijk waanden. We moesten tot bezinning komen en besef fen dat we enige kwaliteit ontbeerden. Ik verwacht dat we het publiek het komend seizoen mooie wedstrij den kunnen voorscho telen. Maar of we alle wedstrijden winnen en de concurrentie met PSV aankunnen is voor mij zeer de vraag. Dit sei zoen moet gezien wor den als een nieuwe start. De groep moet naar el kaar toegroeien, automa tismen in het spel moeten ontstaan. Dat gaat niet meteen. De mensen moe ten geduld hebben. Morten Olsen zal net als Louis de tijd moeten krijgen om Ajax weer terug te brengen aan de Europese top. Ik hoop dat Ajax daar over twee jaar weer terug is." De gebroeders De Boer hebben tal van zakelijke be langen. Ze hebben een eigen kledinglijn en openden een paar maanden geleden Soc cer World. Pal naast de hoofdingang van de ArenA bevindt zich het prestigieuze eta blissement. Naast Frank en Ronald zijn Danny Blind, Frank Rijkaard en John van 't Schip de initiatiefnemers en investeerders. De Boer: „Het idee is twee jaar geleden ontstaan rond Real Madrid uit, toen we met 2-0 wonnen. In samenwerking met Rob Cohen hebben we het idee kunnen realiseren. Het is hartstikke leuk en het café ziet er goed uit. Ik hoop dat de men sen het ook interessant gaan vinden. We zullen er zeker onze neuzen na afloop van wedstrijden laten zien.We beogen dat er op langere termijn een soort van Soccer World-keten ontstaat, net zoals het Planet Hollywood-project." Mijn schoonvader is de directeur van het café en die doet dat allemaal voor nop. Hij zal eruit stappen op het moment dat de organisatie goed op poten staat." Tenslotte: hoe gaat het met je aandelen? De Boer: „Heel goed." Lachend: „Het kan niet op. Ik zou erin stappen als ik jou was."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 53