OVER HET NIEUWE AJAX: AJAJtlFE BLESSURES TOPCLUB Tekst: Peter Wemelink fotos:ron richel De huisregels die de nieuwe trainer van Ajax, Morten Olsen, heeft gesteld, verschil len niet zoveel met die van zijn voorganger Louis van Gaal. Zo blijft het spelershome verboden gebied voor de journalisten. Alleen op de donderdag zullen de media welkom zijn. Interviews met spelers mogen louter plaatshebben na afloop van de trainingen, dus niet tussen de ochtend- en middag training, zo stelde de Deen nadrukkelijk in de voorbereiding. Daarmee leek hij wél strenger dan zijn voorganger. Ajax-Life meldt zich rond de klok van twaalf in de ArenA voor een gesprek met Ronald de Boer. Het is de eerste training van het nieuwe seizoen. We krijgen van een woord voerder te horen dat de speler zich pas na zessen beschikbaar stelt voor een interview. Wanneer we op het punt staan de beton- kolos de rug toe te keren, komt Ronald de Boer naar buiten gesneld. „Ik heb slechts een half uur tijd voor je, want eigenlijk moet ik van de trainer rusten." De 27-jarige middenvel der heeft zijn korte vakan tie doorgebracht op de stranden van Aruba. Op dit exotische eiland was hij toeschouwer bij het in middels befaamde beach- voetvolley-toernooi, ge organiseerd door zijn schoonvader annex belan genbehartiger Rob Cohen en Veronica. De afwezig heid van de jaarlijkse win naars Ronald en zijn broer Frank in het deelnemers veld zorgde voor opluch ting bij de overige 'strandvoetballers': einde lijk kon eens een ander duo winnen! Ronald beperkte er zich in sportieve zin tot het spelen van golf. De gebruinde De Boer blikt tijdens het interview allereerst terug op het afgelopen seizoen. Die jaargang zal als 'het seizoen van de uitersten' in de annalen worden opgetekend. Bleef er in de nationa le- en bekercompetitie niets over van de grootmacht uit Amsterdam, Ajax reikte in Europa toch weer ver. De Boer: „Als groep hebben we niet het niveau gehaald waartoe we normaal in staat zijn. Dat is teleurstel lend te noemen. Maar ondanks alles hebben we toch weer de halve finale van de Cham pions League gehaald. Dat is iets waar we trots op kunnen zijn. Individueel gezien heb ik best wel een aardig jaar gedraaid.Vooral in de eerste helft van het seizoen was ik goed op dreef. De tweede seizoenshelft was minder." Die schrale periode na de winterstop is deels te verklaren door vervelende kwet- De fluwelen balbehandeling van de Voetballer van het jaar. suren aan de linkerknie en de rug. De Boer moet door overbelasting vooral veel hinder hebben ondervonden van het kniegewricht. Op 28 mei jongstleden werd het bobbeltje in zijn knie verwijderd, alsmede het loszwe- vende botje bij de knieschijf. Heb je achteraf bekeken niet te lang doorge speeld met je knieblessure? De Boer: „Nee, want ik speel al twee seizoenen met pijn in dat gewricht. In de A-junioren had ik al een knieprobleem. Nogmaals, ik heb er geen spijt van dat ik mij niet eerder heb laten helpen. Ik ben blij dat ik doorgespeeld heb, want ik heb met die knie twee jaar geleden alles gewonnen wat er maar te winnen viel. Als ik toen onder het mes was gegaan, had ik dat alles wellicht gemist." Die linkerknie moet veel pijn gedaan hebben. De Boer: „In de loop van de tijd wordt die pijn een chro nische pijn. Je gaat eraan wennen en dan kan je veel hebben." Gedurende het afgelopen seizoen zette Ro nald de Boer publiekelijk vraagtekens bij de kwaliteiten van sommige spelers, met onder andere als gevolg dat hij en zijn broer Frank lieten doorschemeren dat een vertrek bij Ajax niet langer onbespreek baar was. Dit verleidde aan voerder Danny Blind in janu ari na afloop van De Graaf- schap-Ajax tot een tirade aan het adres van de twee Boertjes. Blind betitelde de uitspraken 'als zeer onpro fessioneel en onfatsoenlijk'. Niet veel later kwam het tweetal bij Ajax-bestuur op de proppen met een 'interes sant' aanbod uit Engeland. Het Arsenal van Dennis Bergkamp had zich gemeld. Ronald wil zijn besprekingen met de 'Reds' best uit de doeken doen: „Toen Arsenal zich bij mijn zaakwaarnemer Rob Jansen en schoonvader Rob Cohen meldde, ervoer ik dat als een compliment. Arsenal is niet zomaar een club in Europa. De clubbe stuurders waren zéér gechar meerd van het spel van Frank en mij. Maar ik heb nooit de intentie gehad om te roepen dat ik Ajax zou gaan verlaten. Zeker tegenover de pers heb ik mijn mond gehouden over contacten met een andere club. Frank en ik hebben sa men met beide Robs een aantal gesprekken gevoerd met Arsenal. Ik was benieuwd naar de organisatie binnen die club. Maar waar het mij vooral om ging, was dat ik wilde weten wat mijn trans- ferwaarde was. Ja, natuurlijk waren we ook nieuwsgierig naar het bedrag dat ze aan ons wilden geven." En? Lachend: „Dat ga ik jou zeker aan je neus hangen!" In het kort komt het er dus op neer dat jullie de gesprekken met Arsenal hebben gebruikt als ijkpunt om jullie waarde bij Ajax te kunnen bepalen? De Boer: „Ja, ik weet nu ongeveer wat mijn transfer- waarde is." Met die wetenschap verschenen Frank en Ronald in maart ten burele van penning meester Arie van Os om over een verbe terd contract te praten. Dat leidde ertoe dat de 'De Boertjes' op 21 maart hun con-

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 51