ajahife DE NEER ZAALYOETBALTOERNOOI IN BELGIË INDOOR CHALLENGE 1997/1998 42 Betondorp 1997. Ik rij door de Akkerstraat richting Diemenzijde. Het stoplicht dwingt mij stil te staan. Recht voor mij zie ik de armetierige overblijfsels van De Meer. Diemenzijde. Wat was je vroeger mooi. Mijn gedachten nemen de loop en langzaam zie ik links de friteskraam opdoe men. Rechts slijt een verkoper zijn fan-artikelen en de herinnering wordt compleet.Vaders en zonen, opa's en kleinkinderen uitgedost voor een middagje Ajax kopen een Kick-Off en gaan mee in de supportersstroom. De ouwe trouwe supporters staan op de hoek de opstelling van de dag te bespreken. Bij het café aan de stadszijde wordt de groep bierdrinkers groter en vro lijker. Supporters lopen links en rechts langs mijn auto heen. Ik zie ze praten, lachen en zingen. Alleen het geluid ontbreekt. Het is alsof ik een stomme film zie. Het voelt vertrouwd aan, ge borgen in de herinnering weer thuis te zijn. Een schrille stem deed alles vervagen: „Hé jan Lui, moet-ie nog groener worden?" Jan Lui gaf gas en vervolgde zijn weg naar De Toekomst. Een beetje onwennig arriveerde ik bij De Toekomst. Achter mijn bureau keek ik over het kunstgras veld en zag de E-tjes de Ajax-sterren van de hemel spelen. Hier wordt Ajax geboren, dit is Dé Toekomst en De Meeris niet meer. Alles komt tot een einde, ook jij Ajax-stadion De M Maar wat heb ik toch van je gehouden. Dank je wel. Nico Smith FOTO: RON RICHEL Op zondag 29 juni jongstleden vond in het Kalmthout het eerste zaalvoetbaltoernooi voor supportersverenigingen in België plaats. Acht ploegen kwamen in actie, waaronder Club Brugge, AA Gent, Germinal Ekeren en maar liefst drie Ajax-teams: Ajax West-Brabant, Ajax België en het Ajax Indoor Soccer team uit Bennekom. Jammer genoeg speelden Ajax West-Brabant en Ajax België om de zevende en achtste plaats. Het was een wedstrijd die vlot gewonnen werd door onze Belgische vrienden met 5-2. De finale werd gespeeld door Capellen en het Ajax Indoor Soccer team. Het technisch sterkere Ajax-team won met 3-1 Ajax West-Brabant kreeg de sportiviteitsbeker en de beker voor de minste doelpunten. Na afloop werd er nog een stevig pintje gedronken en contacten gelegd met de Belgische verenigingen om in de toekomst de contacten onderling te verbeteren. Maurice Peeters (Belgisch lid) Voor de derde achtereenvolgende keer or ganiseert de Supportersvereniging Ajax voor haar leden het Ajax Indoor Challenge toernooi. Het toernooi zal plaatsvinden in januari 1998. Er zal gevoetbald worden in drie leeftijdscategorieën: van acht tot en met tien jaar, van elf tot met dertien jaar en vanaf veertien jaar. De hoofdprijzen zijn inmiddels bekend: de winnaar van het seniorentoernooi zal mogen deelne men aan een toernooi in het buitenland, terwijl de jeugdige winnaars een trainingsmiddag krijgen bij Ajax! In de ko mende Ajax-Life zal precies staan hoe je je kunt opgeven. Noteer alvast de volgende data en plaatsen in je agenda: Voorrondes Indoor Challenge: District Noord Leek 4-1-1998 District Oost Arnhem 4-1-1998 District West Haarlem 11-1-1998 District Zuid Tilburg 11-1-1998 Landelijke finaledag en Indoor Chal lenge jeugdtoernooi: Amsterdam 24-1-1998

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 42