FRIEZEN ZIJN GEEN CARNAVALSMENSEN' Het stadion is vergeven van de pompeblêden. Een biertj'e drinken doen ze er in het supportershüs. En voorafgaande aan belangrijke wedstrijden zingen ze hun eigen folksliet. Zoals goede supporters betaamt, steunen ook die van Heerenveen hun club door dik en dun. Meestal tenminste, want aan hun gedrag op de tribune valt nog wel wat te verbeteren. Vanaf nu in iedere editie van Ajax-Life aandacht voor de supporters van een andere club. VLOERBEDEKKING Het bestuur van de Supportersclub Heerenveen.Van onder naar boven: Douwe Velstra, Geja Stoker, Chris Lantinga, Anne de Vries en Jaap Jongedijk. (De ontbrekende bestuurs leden zijn Geertje Stellema, Pieter Bruin en Johannes deVries.) opgebracht, goed voor de inrichting van de vorige supporterskantine. Het is zonneklaar dat Heerenveen een Friese club is.Als de bestuursleden even vergeten dat ze bezoek uit Amsterdam hebben, schakelen ze van het ene moment op het andere over op hun moedertaal. Het meest succesvolle artikel uit het sup porterswinkeltje is uiteraard de club stropdas met pompeblêden, zeker nadat voorzitter Riemer van derVelde er een ca deau heeft gedaan aan presentator Jack van Gelder. Ook het stadion is vergeven van de pompeblêden. In de vloerbedekking door het hele stadion heen zijn kleine ver sies ervan verwerkt en in het stoelenpa- troon van de tribune zijn eveneens pompe blêden zichtbaar. In het supportersblad Feanfan schrijft een aanhanger van Hee renveen dat hij zelfs pompeblêden op zijn hartkleppen heeft. Voor veel Nederlanders is Friesland syno niem voor sportgekte. Een gekte die niet alleen tot uiting komt tijdens de Elfsteden tocht of de schaatswedstrijden in het Thialf Ijsstadion, maar ook bij Heerenveen. De bekerfinale tegen Ajax zorgde destijds voor een exodus van 23.000 feanfans. elkaar om na te praten over het gebodene én om iets te nuttigen. Het fenomeen Are na's - of zouden ze hier Lenstra's moeten heten? - is gelukkig nog niet doorgedron gen tot de provin cie Friesland. Een biertje kost hier 2,25 en voor twee gulden krijg je een kroket. „Vooroor logse prijzen", vol gens Chris Lantin ga. In deze ruimte worden tevens de activiteiten van de supportersclub ge houden: de klaver- jasavonden, de bin goavonden, de play- backshows en de kennismakingsavonden met spelers. Een hoekje van het supportershüs is inge ruimd voor de supportersclub.Aan de wanden hangen ingelijst twee T-shirts die herinneren aan de bekerfinale tegen Ajax op 20 mei 1993. De tekst op de voorkant is uiteraard in het Fries: De rapen binne gear!, S.C. Heerenveen doet 't weer. Dat hun club met 6-2 klop kreeg in de Kuip, lijkt de Friezen niet te deren. De verkoop van de shirts heeft immers veertigduizend gulden c ipportershüs. Gemoedelijkheid is troef in het Abe Len stra Stadion op deze zaterdagmiddag. De selectie van Heerenveen is afgereisd naar Minsk en speelt daar om vijf uur de eerste wedstrijd in de inter- toto-competitie. De familie Van der Schoot profiteert van de leegte in het ge bouw door zich te la ten rondleiden in het knusse stadion ter ge legenheid van de 75ste verjaardag van oma. „Een mooi ca deau", vindt Jaap Jon gedijk. De kersverse voorzitter van Sup portersclub Heeren veen is hier vandaag naar toe gekomen om de verslaggever van Ajax-Life welkom te heten in Friesland en het stadion te laten zien. Hij wordt verge zeld door zijn collega-bestuursleden Chris Lantinga, Geja Stoker en Anne deVries én door de net afgetreden voorzitter Douwe Velstra. De supporters van Heerenveen hebben in het stadion een eigen onderkomen: het supportershüs. In deze ruime kantine ko men ze na de wedstrijd in groten getale bij

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 30