AJAJtlFE LOSSE PLAATSEN FLAUWEKUL ••Johan Cruijff plaatsen op de zuidtribune had, zegden me toe dat zij het wel zouden regelen. In janu ari vernam ik echter dat dit toch proble matisch was geworden. Duidelijk werd dat TEMA zich slachtoffer voelde in het spel tussen de supporters en Ajax/ArenA. Zij voelden weinig voor een tussentijdse ver huizing. Dat begreep ik best wel; zij hadden veel geld betaald voor hun plaatsen en moesten nu ineens plaatsmaken voor de F- side. Maar ja, wij komen natuurlijk op voor de belangen van de F-side. Pas na herhaal delijk aandringen zijn deze aandeelhouders onder protest weggegaan." Het uiteindelijke resultaat heeft Pieloor tevreden gestemd. „Er stonden honderd mensen op de wachtlijst. Zij kregen ook de garantie dat ze volgend seizoen op de F-side mochten zitten. Maar nu hoor ik van een supporter dat Ajax hem nota bene toch nog zijn oude plaats heeft aangebo den! Hopelijk is dat een misverstand." Sommige plaatsen blijven slecht zicht heb ben. Pieloor: „Ik zit op de derde rij van on deren. Nou, dat houdt niet over. Helemaal niet bij Champions League-wedstrijden. Dan hebben ze andere reclameborden die aan elkaar vast zitten en dichter bij de ach terlijn staan. Zie je weer de achterlijn niet." Het weghalen van de betonnen rand had volgens Pieloor daarentegen weer niet gehoeven. „Want die stond juist niet in de weg. Dan zeggen ze dat ze hem voor ons weghalen, maar ik lees vervolgens in een artikel over de Heidemij dat het gebeurt is zodat het gras beter kan groeien." Als alles meezit kunnen Pieloor en con sorten volgend jaar hun plek zelf uitzoe ken. „We willen op de nieuwe F-side in principe geen vaste plaatsen meer. Een en quête had uitgewezen dat 83 procent van de F-siders losse plaatsen wil. Dit is voor Ajax echter een hard punt. Ze beroe pen zich op een uitspraak van de wereld voetbalbond, de FIFA, die na de grote voetbalramp in Guatamala heeft beslist dat er alleen maar gereserveerde plaatsen in een voetbalstadion mogen zijn. Maar Van Praag heeft ook tegen me gezegd „het zal me worst wezen waar je gaat zitten". In de praktijk zullen ze genummerde plaatsen blijven verkopen, terwijl we toch in ons vak kunnen gaan zitten waar we willen. Je denkt toch niet dat een steward komt controleren of iedereen zich op de juiste plek bevindt?" De F-siders hopen ook op een speciale seizoenkaart, met 'hun' graffitti erop. Pie loor; „Maar of dat doorgaat, weten we niet. De ArenA-card blijft wel een grote bron van ergernis. Pieloor: „We willen af van de omslachtige ArenA-card, en in ieder geval van de munteenheid ArenA. De guldens moeten wat ons betreft terugkomen. We hebben hierover al in december overleg gevoerd. Bovendien waren de produkten veel te duur, bleek ook na een onderzoek van Ajax." „We hebben een brief gekregen van Ro-

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 33