SUPPORTERSVERENIGING KRIJGT IN JUNI NIEUW BESTUUR 1 ajahjfe VA N DE A J A X SUPPORTERSVERENIGING a yr4 n juni kiest de ledenraad een nieuw bestuur voor de Ajax Supportersvereniging. Tot die tijd hebben interimvoorzitter Peter Goedbloed en zijn mede bestuursleden de honneurs waargenomen. Ze vinden dat het hoog tijd is om een frisse wind door de vereniging te laten waaien. „We krijgen straks een heel andere supportersvereniging." REGELS D I Sinds 11 februari van dit jaar heeft de Sup portersvereniging Ajax een interimbestuur. Voorzitter is Peter Goedbloed, die al Ajax- fan is vanaf het moment dat hij - als tienja rig jongetje - Johan Cruijff zag debuteren in het eerste elftal. „In eerste instantie was dat fan zijn redelijk passief: ik woonde he lemaal in Middelburg en voetbalde zelf op zondag. Maar toen ik moest stoppen met voetballen vanwege een blessure en ver huisde naar Rosmalen, wilde ik weer wat meer bij Ajax betrokken raken. Ik ben lid geworden van de supportersvereniging. En vanwege mijn bestuurlijke ervaring heb ik meteen gereageerd op een oproep voor kandidaten voor de ledenraad." De op 30 september 1996 geïnstalleerde ledenraad constateerde al vrij snel dat het beleid van het oude bestuur niet aan sloot bij wat de ledenraad voor ogen stond met de supportersvereniging. „Het oude bestuur had een goede relatie met Ajax hoog in het vaandel staan, maar had daardoor onvoldoende aandacht voor de belangen van de supporters. Het bestuur organiseerde verder te weinig activitei ten, had een matige relatie met de F-side en reageerde traag op de problemen met de ArenA. Ook met internationalisering werd niets gedaan, terwijl daar al een f li«f- dV", >,A teAor on m, nm we remt) you can't hioc. me f sibc Tekst: Jeroen Kleijne FOTO: RON RICHEL „Het contact met de F-side moet verbe terd worden." heel plan voor klaar ligt." Het verschil van inzicht tussen ledenraad en bestuur heeft ertoe geleid dat het oude bestuur op 11 februari haar taken heeft neergelegd.Vanwege de problemen had de ledenraad op dat moment al een vertrouwenscommissie, waar Peter Goed bloed deel van uitmaakte. Die vertrou wenscommissie werd aangevuld met vier andere leden van de ledenraad tot een volwaardig interimbestuur. Als negende lid namens Ajax is Karei Kleijn tot het be stuur toegetreden.De benoeming van het interimbestuur is op I april bekrachtigd door de ledenraad. „Onze bedoeling is om zo kort mogelijk in functie te blijven. Het is belangrijk dat er snel een nieuw bestuur komt." De verkiezing van een nieuw bestuur wordt voorbereid door een onafhankelij ke commissie. Die commissie selecteert een aantal kandidaat-bestuursleden en voert gesprekken met hen. Uiteindelijk komt de onafhankelijk commissie met een voordracht aan de ledenraad voor een nieuw bestuur. Peter Goedbloed: „Waar schijnlijk wordt het nieuwe bestuur in juni door de ledenraad benoemd. Het staat ons voor ogen om alles nog dit seizoen af te ronden." Ajax krijgt straks zeker een andere sup portersvereniging, verwacht de interim voorzitter. „Eentje die veel meer doet voor de supporters en op de bres springt voor haar leden. Die vereniging kan alleen goed functioneren als zij zo veel mogelijk samenwerkt met anderen. Het oude be stuur trok te veel naar zich toe, terwijl er veel mensen binnen de vereniging bereid zijn om vrijwillig een bijdrage te leveren. Als bestuur moet je daar blij mee zijn en een organisatie neerzetten waarbinnen die vrijwilligers kunnen functioneren. Daarbij moeten wel goede afspraken worden ge maakt, bijvoorbeeld over de verschillende bevoegdheden, rechten en plichten. Regels die voor iedereen gelden." Het nieuwe bestuur zal zich onder meer bezighouden met versterking van het se cretariaat, met de internationalisering én het uitbrengen van een nieuwe Supporters Club Card. „De huidige kaart is niet meer dan een leuk pasje waarmee je kaarten kunt halen voor de wedstrijd en korting kunt krijgen bij de fanshop. Zo'n kaart zou echter veel meer kunnen betekenen. Met de moderne technologie is van alles moge lijk. Zo'n kaart wordt dan een minicompu ter, die je bijvoorbeeld ook als chipknip kunt gebruiken." „Met 75.000 aangesloten leden heb je op de markt een sterke positie. Uit onder zoek is gebleken dat de Club Card ons vanaf het seizoen 1998-1999 waarschijnlijk helemaal geen geld meer hoeft te kosten. Het deel van de contributie dat we nu be steden aan de kaart - ongeveer een half miljoen - kunnen we straks besteden aan andere activiteiten. Een deel van dat geld zal zeker naar de regio's en districten vloeien, want zij zijn heel belangrijk voor de supportersvereniging." Ook de problemen met het voetbalge weld zullen straks hoog op de agenda staan, vertelt Goedbloed. „Voor Erica Terpstra is de overkoepelende organisatie van supportersverenigingen, de FSV, haar belangrijkste gesprekspartner. Als groot ste lid van de FSV zal de Supportersver eniging Ajax heel duidelijk haar stem laten horen. Het nieuwe bestuur zal daarnaast zeker contact zoeken met de harde kern.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 28