AJAJIIFE I Ajax-Atletico Madrid I-I, I Champions League 5-3-1997 Kluiverts afscheid van Europa kent twee gezichten. Eerst ontvangt hij na onnodige protesten op de leiding een gele kaart, waardoor hij voor de return in Madrid geschorst is. En daar zal Ajax hem ongetwijfeld nodig hebben, geeft hij vlak na rust zelf aan door de bal op aangeven van Litmanen magnifiek in de kruising te lellen. Deze gelijkmaker zal Kluiverts laatste Europese treffer bij Ajax blijken te zijn, want een meniscus-operatie houdt hem ook tegen Juventus aan de kant. I Grasshoppers-Ajax 0-1, I Champions League 4-12-1996 Het mes staat Ajax deze avond in Zwitserland op de keel. Door thuisnederlagen tegen Grasshoppers en Auxerre moet er nu gewonnen worden om de kwartfinale van de Champions League te halen. In een hectische pot lukt dat nét. Tijjani Babangida wordt na een half uur met een fraaie dieptepass van JohnVeldman aan de zijkant weggestuurd. De Nigeriaan legt de bal terug op de instormende Kluivert die één keer laag uithaalt: 0-1Een schitterende treffer. Ronald de Boer kan wel janken van geluk (en doet dat na afloop ook). Ajax-Feyenoord 2-1, BB Supercup 16-8-1995 Als ongeslagen Europacup-winnaar betreedt Ajax voor het begin van het seizoen de Kuip voor het traditionele potje tussen de Nederlandse kampioen en bekerwinnaar. Feyenoord grijpt de ge legenheid aan om te tonen dat de ploeg niet meer van plan is om zich door Ajax te laten wegspelen. Na negentig minuten staat het I -1In de verlenging geldt de 'sudden death': wie het eerst scoort is de winnaar. Twee Ajax-jonkies redden de club. Invaller Martijn Reuser wordt door een woeste actie van Peter Bosz neergelegd. Patrick Kluivert neemt, ondanks intimidatiepo gingen van Feyenoorders.de strafschop feilloos en bezorgt Ajax de eerste trofee van het seizoen (Twee maanden later mist Kluivert overigens een gelukkig net niet cruciale pingel in de strafschoppenreeeks om de wereldbeker tegen Gremio). BAjax-FC Utrecht 4-0, competitie 20-8-1995 Ajax opent het seizoen in een sfeervolle Meer tegen FC Utrecht. Patrick Kluivert, de held van Milaan, is populair bij het publiek. De Utrecht-fans denken daar anders over.Vlak na rust beledigen zij via spreekkoren Patricks moeder. Haar zoon reageert daar op de enig juiste manier op. Binnen drie minuten volleyt hij de bal na een lange pass van Danny Blind schitterend in de hoek. Een schoonheid van een doelpunt. De techniek van Van Basten, de kracht van Rijkaard en het killersinstinct vanWim Kieft verenigd in één actie. De Meer is in extase. Kluivert steekt zijn tong uit, trekt een lange neus rich ting Utrecht-vak en klimt in de hekken van Vak M.VIak voor het einde van de wedstrijd geeft Louis van Gaal zijn nummer tien een publiekswissel. „Gezien de omstandigheden gunde ik hem dat", zegt Van Gaal. Arno van de Heuvel, elftalbegeleider van FC Utrecht, vangt Kluivert bij het verlaten van het veld op en biedt zijn verontschuldigingen aan voor het gedrag van de Utrecht-fans. OReal Zaragoza-Ajax I -1 Europese Supercup 6-2-1996 Ook de Europese Supercup wordt door Ajax veroverd. In Amsterdam wint Ajax gemakkelijk met 4-0, drie weken eerder in Spanje wordt het moeizaam l-l. Kluiverts directe tegenstander Aguado mag ongehinderd 1-0 inkoppen.Twintig minuten voor tijd maakt Kluivert dit goed door een voorzet van Wooter met links aan te nemen en met rechts schuin in het doel te schieten: I -1 H Ajax-Feyenoord 3-0, competitie 23-2-1997 Voor het eerst dit seizoen bezit de Amsterdam Arena een vol waardige grasmat. Uitblinker Kluivert viert dit vlak voor rust met een van zijn fraaiste doelpunten uit zijn loopbaan. Na een steek- passje van Litmanen kapt Kluivert, schuin voor het doel staand, op zijn Van Bastens Ronald Koeman uit en jaagt de bal met links diagonaal in de uiterste hoek: 2-0. Een meesterwerk. Ook op het trainingsveld hadden Van Gaal en Kluivert een goede band. HAjax-AC Milan 1-0, finale Champions League 24-5-1995 Kluiverts magnum opus.Vóór de finale in Wenen is er dat merk waardige contact met die in dat groene pak gestoken 'goeroe'. Tijdens het duel is er vooralsnog de reservebank. Na Kluiverts en tree in de 69ste minuut (voor Litmanen), klimt Ajax uit het dal. En dan is er in de 86ste minuut die nooit afgemaakte I -2 met Frank Rijkaard. Kluivert besluit de bal te houden en de wedstrijd af te maken: het puntertje langs Rossi brengt Ajax voor het eerst in 22 jaar de Europacup-1En voor Kluivert onder meer nationale ver troeteling, een landelijk bekende moeder en tranen, veel tranen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 18