FSCHEIiL) EB HET GEVOE AJAHJFE Nog geen drie jaar geleden maakte Patrick Kluivert zijn debuut in het eerste van Ajax. Hij scoorde meteen en de echte Ajax-fans sloten de snelle spits van het begin af in hun hart. Toch vindt de twintigjarige Noord-Amsterdammer het nu al tijd om bij Ajax te vertrekken. „Dit is in alle opzichten een goed moment om aan iets nieuws te beginnen." Kluivert won twee landstitels, één Euro pacup-1, één wereldcup, twee Nederland se Supercups en, zoals hier, de Europese Supercup. Amsterdam-Noord is een bijzonder stads deel.Vooroorlogse tuindorpen en grauwe hoogbouwflats worden er afgewisseld door nieuwbouwwijken en fraaie dijkwo ningen. Buiten de ringweg, in een eindeloos patroon van weilanden en sloten, vind je de schilderachtige dorpjes van Waterland: Durgerdam, Holysloot, Zunderdorp en Ransdorp. Iets dichter tegen de stad aan ligt het knusse dijkdorp Schellingwoude. Midden in het dorp, naast de dijk, bevinden zich de velden van de plaatselijke voetbal club. Het is op deze plek dat de voetbal loopbaan van Patrick Kluivert een aanvang neemt. Op I juli 1976 aanschouwt de aanvaller het levenslicht, op een paar honderd me ter van sportpark Schellingwoude. Patrick Kluivert is dan in de meeste op zichten een heel normale jongen. Hij woont met zijn ouders, broer Renato en zus Natasja in een eenvoudige flat in Nieuwendam en bezoekt de katholieke basisschool bij hem in de buurt. In één op zicht onderscheidt hij zich heel duidelijk van zijn leeftijdgenootjes: Kluivert heeft een uitzonderlijk groot voetbaltalent. Bij Schellingwoude wordt hij dus al snel ge- scout door Ajax en uitgenodigd om een proefwedstrijd te spelen.Vanaf dat mo- Afscheid nemen doet pijn

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 14