(I II FE Site Ci m SEIZOEN 1995-1996 In vergelijking met het vorige seizoen was het Ajax-elftal op een paar plekken gewij zigd. Michael Reiziger was de nieuwe rech- terverdediger en Patrick Kluivert de nieu we spits. Ronald de Boer verhuisde van de spitspositie naar rechts op het middenveld en zou op die plek uitgroeien tot de beste voetballer van Nederland. Het was hosannah bij Ajax dit seizoen. Slechts één officiële wedstrijd ging verlo ren. In de kwartfinale van de KNVB-beker versloeg een laf Feyenoord Ajax middels 'sudden death' in het Olympisch Stadion met 2-1. In de Europacup-rondes veegde Ajax de pan aan met AC Milan, AEK Athe ne, Hajduk Split en Bayern München.Van Gaal toonde zich verheugd dat Ajax AC Milan weer in de finale zou tegenkomen. „De finale Ajax-AC Milan is een zege voor het voetbal. Natuurlijk ben ik blij met deze prestatie. Maar het is voor mijn gevoel niet meer dan een UEFA-cup-finale. De manier van voetballen en de tegenstander geen kans gunnen zeggen mij meer. Ik kijk naar de uitvoering van het spel en of alles klopt." Tien dagen voor de finale in Wenen verze kerde Ajax zich alvast van de derde titel op rij.Tegen Volendam (4-1) werd de club voor de vijfentwintigste keer landskam pioen. Op het Leidseplein klonk het „En Van Gaaal, die heeft de schaaal".Van Gaal: „De titel is belangrijker dan de Europacup- I.Want daar voetbal je een heel jaar voor." De Europacup-finale in Wenen leverde niet het door velen gehoopte droomvoetbal van Ajax op. In het Ernst Happel-stadion legde AC Milan Ajax zelfs in de eerste helft zijn wil op. Slechts Van Gaal baarde opzien met een perfecte karatetrap langs de lijn. Een afgesproken zaak? Voorafgaande aan Juventus-Ajax geeft Van Gaal aan Juventus- coach Lippi (midden) het aantal Ajax-tegendoelpunten door. Hij leek de scheidsrechter hiermee te at tenderen op een overtreding van Marcel Desailly op Ronald de Boer. Na de wed strijd gaf Van Gaal eerlijk toe ook een an dere bedoeling te hebben gehad: „Ik was boos. We liepen het risico een jaar goed voetbal in één wedstrijd te vergooien. Ik had al tweemaal geprobeerd om de lijn in het spel aan te passen, maar mijn spelers waren te veel van slag. Met deze actie wil de ik mijn elftal wakker schudden." Dat lukte, helemaal nadat Van Gaal na rust twee verse krachten in de ploeg bracht. Nwankwo Kanu en Patrick Kluivert ver vingen Clarence Seedorf en Jari Litmanen. De rest is bekend: Patrick KLuivert schoot Ajax vlak voor tijd naar de hoogste Euro pese triomf.Van Gaal was uiteraard ziels blij: „Wij spelen voetbal met het hart." Op het Museumplein herhaaldeVan Gaal tij dens de huldiging zijn karate-act. De Ne derlandse Karate-do Bond (KBN) wilde de Ajax-trainer tot lid van verdienste benoe men en hem de bruine band honoris causa uitreiken. Zover kwam het niet. „Het zal moeilijk worden om de prestaties van het afgelopen seizoen te verbeteren", voorspelde Louis van Gaal aan de voor avond van een nieuwe voetbaljaargang. Van Gaal had Dani veel uit te leggen. Van Gaal voorspelt Marcio Santos: „Te gen PSV zal jij minder dan één minuut in het veld staan." Winston Bogarde moest buigen voor Van Gaal

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 10