HIJNTRAP'... EKEN LEKKERDER' ajaxjfe ia jij eiiAjiD VYJÏjCIJGE Witschge wil ook liever niet herinnerd worden aan die nare periode. "Het heeft geen zin om dat allemaal op te rakelen." We doen het toch maar: Enkele spelers, waaronder Jan Wouters, leverden in ok tober 1989 in het openbaar kritiek op Witschge. Hij zou een slechte invloed hebben op andere spelers, egoïstisch zijn en niet goed presteren, zol luidde in het kort de 'aanklacht'.Witschge: "Maar ik vocht me in het elftal terug en aan het eind van het seizoen werden we kam pioen." Richard Witsche zong tijdens de huldiging op het Leidseplein "We willen hasj, coke en pillen". Leuk gevonden, maar geen populaire tekst in de voetbalwereld. Johan Cruijff haalde Witschge naar Barce lona en Beenhakker kocht 'karakterjon gens' als John van Loen, Rob Alflen en Alfons Groenendijk. SCHIJNTRAP Dan was de band met Johan Cruijff beter. Sterker nog: Cruijff was uitermate gechar meerd van de linkspoot. Witschge: "Ik de buteerde in Ajax-I onder Johan Cruijff in een uitwedstrijd tegen AZ. Ik was amper zeventien jaar. Het seizoen erop speelde ik tegen Hamburger SV een van mijn eerste Europacup-wedstrijden. Ik weet nog goed dat ik Manfred Kaltz flink dolde mijn schijntrap. Ik was een iel, dun mannetje die dacht het wel te kunnen redden met zijn technische kwaliteiten. Maar langzamer hand merkte ik dat ik kracht tekortkwam. Ik werd snel opzij geduwd in duels. Er ontstond een beeld van mij alsof ik een laconieke voetballer was. Maar van jongsaf aan wil ik elke wedstrijd en ieder duel winnen. Dat imago van een nonchalante speler klopt niet. De pers klopte dat negatieve beeld op en dan gaat het publiek het nog geloven ook, hoewel ik met de supporters nooit problemen heb gehad. De pers kende mij niet goed ge noeg. Maar dat hoeft ook niet. Daar heb je je familie en je vrien den voor.Voor de rest interesseert het me niet wat er over me geschre ven me wordt. Zeker nu niet meer, als jonge speler ben je daar nog wat ge voeliger voor." "Met de journalisten in Barcelona heb ik nooit problemen gehad, terwijl daar drie kranten per dag met elk acht sportpagina's verschijnen en er dus ook heel wat onzin geschreven wordt. Ik kreeg veel positieve publi citeit, onder andere over mijn kleren. Ik kocht toen van die felge kleurde over hemden van Versace. Die durfden die Spanjaarden niet aan te trekken. Ik viel daarmee "Ik heb er nooit bij stilgestaan dat ik ooit nog bij Ajax zou terugkeren. Daarvoor was ik teveel met mijn toenmalige clubs bezig. Het is bekend dat ik enige problemen met Leo Beenhakker had. In het seizoen 1989- 1990 heeft me zelfs een maand teruggezet in het tweede, waardoor ik onder meer een vriendschappelijke wedstrijd in Frank rijk tegen mijn broer Rob, die toen bij Saint Etienne speelde, misliep. Dat heeft me flink geraakt, vond ik heel erg. Maar het was niet zo dat ik het had gehad in Neder land of bij Ajax. Barcelona kwam in 1991 aan de deur kloppen en dat was toen een hele goede verbetering." op, maar voor mij was het dragen van die overhemden normaal. Na verloop van tijd ging ik ze ook minder dragen, het werd allemaal te grappig. Maar dat was het al snel: Spanjaarden kleden zich wat sober der. Wat nu mijn kle- dingspecialisme is? Tja, een beetje net jes, ik weet het

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 5