GORRE AJA4IFE 35 Tekst: Marcelle van Hoof FOTO'S RON RICHEL Minder bekend, maar net zo ervaren in het profmilieu is Heini Otto, met Bobby Haarms volgend seizoen de assistent van Morten Olsen. Otto is een ras-Amster dammer. De Jordanees speelde betaald voetbal bij FC Amsterdam, FC Twente, het Engelse Middlesbrough en FC Den Haag. In 1975 zag het ernaar uit dat hij ookAjax op zijn erelijst kon bijschrijven. FC Amster dam-voorzitter Dé Stoop vond het bod van Ajax (vijfhonderdduizend gulden) ech ter te laag en Otto bleef in het Olympisch Stadion. Aan de Meer bewaart hij ook goe de herinneringen. Op 23 februari 1975 scoorde Otto als invaller het vierde doel punt van FC Amsterdam, dat Ajax met 4-2 oprolde. Ajax had nota bene met 2-0 voor gestaan, maar de karakterploeg van trainer Pim van der Meent, met onder meer ook nog Ajax' huidige assistent-trainer Gerard van der Lem in de ploeg, kwam op een spectaculaire manier terug. Het is grappig dat Otto juist zijn toenmalige ploegmakker bij Ajax gaat opvolgen. Otto heeft zich overal waar hij speelde loyaal opgesteld. Ooit speelde hij in maar liefst 221 competitiewedstrijden achter el kaar mee, zonder ook maar één seconde te missen. Nadat hij was gestopt als voetballer was het trainerschap de volgende stap. Hij werd jeugdtrainer bij SDW, FC Den Haag, AFC en, vanaf l994,Ajax.Volgend seizoen klimt Otto in de Ajax-hiërarchie. Één vrucht mag Otto, sinds zijn nieuwe functie bekend werd, nu al plukken.Tegen Bobby Haarms, voor jeugdtrainer Otto altijd 'meneer Haarms', mag Otto inmiddels 'Bobby' zeggen. Niet goed genoeg zijn voor Feyenoord en twee jaar later aangekocht worden door Ajax: het kan raar lopen in de voetballerij weet inmiddels ook Dean Gorré, geboren op 10 september 1970 te Paramaribo. Ajax wordt de vijfde profclub voor Gorré. Hij begon zijn loopbaan in 1987 bij SVV, waarmee hij in 1990 naar de eredivisie promoveerde. Een jaar later ging SVV op in Dordrecht '90 en had onder de naam SVV/Dordrecht '90 een rommelig seizoen. De nieuwe club was een chaos, zowel bin nen als buiten het veld. In 1992 maakte Gorré een forse promotie: hij werd aange trokken door Feyenoord. De aanvallende middenvelder werd in zijn eerste seizoen in Rotterdam meteen landskampioen, maar een basisplaats had hij niet (lang) en zou hij ook nooit krijgen. Hij maakte ooit een luid bejubelde treffer tegen PSV, maar zat een week later weer op de bank. Zijn trainer Wim van Hanegem vond onder meer de handelingssnelheid van Gorré niet hoog genoeg. In februari 1995 vertrok Gorré bij Feye noord. Hij liet aanbiedingen van Dordrecht '90, Go Ahead Eagles en het Engelse Stoke City lopen en koos voor FC Groningen. Vooral dit seizoen ontpopte Gorré zich bij zijn club tot een zeer nuttige speler. Bij het ter perse gaan van dit nummer is hij met negen treffers topscorer van de zieltogen de club. Gorré kan op meerdere posities uit de voeten, maar speelt het liefst vlak achter de aanval. Bij FC Groningen komt hij vooral vanaf de linkerkant. In Amster dam zou hij een stand-in kunnen zijn voor Jari Litmanen, maar uiteraard hoopt Gorré op meer. Hij tekende een contract voor vier seizoenen.dat op I juli aanstaande in gaat. Gorré, wiens contract bij FC Gronin gen aan het eind van dit seizoen afliep, was (dus) transfervrij. Opvallend is het feit dat de vertrekkende Louis van Gaal zich met de transfer heeft bemoeid. Een speler vindt het over het algemeen prettig dat de trainer door wie hij is aangetrokken, ook daadwerkelijk zijn trainer wordt. Nu wordt Gorré geconfronteerd met een nieuwe baas, maar het lijkt logisch en waarschijnlijk dat ook Olsen in de keuze voor Gorré zal zijn betrokken. In de Arena wist Gorré inmiddels het net al te vinden. Op I december 1996 maakte hij vlak voor tijd voor FC Groningen de gelijkmaker (l-l) tegen zijn aanstaande club. Vooral dit seizoen ont popte Gorré zich tot een zeer nuttige speler. Gorré kan op meerdere posities uit de voeten, maar speelt het liefst vlak achter de aanval. Ooit speelde hij in maar liefst 221 competitie wedstrijden achter elkaar mee, zonder ook maar één seconde te

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 35