JAN WOUTERS, HEINI OTTO EN DEAN ajahjfe Zijn visitekaartje heeft jan Wouters al in de Arena afgegeven. Begin maart, tijdens de persconferentie na afloop van Ajax-FC Utrecht durfde assistent-trainer Wouters, tijdelijk vervanger van de door een hartinfarct getroffen Ronald Spelbos, het aan om Louis van Gaal tegen te spreken. Volgend seizoen zal Wouters zijn visie overdragen aan het tweede elftal van Ajax. In Wouters' huidige rol zal volgend seizoen bij Ajax Heini Otto werkzaam zijn. De nieuwe assistent-trainer van Morten Olsen is al enige jaren werkzaam als jeugdtrainer bij Ajax en volgt nu Gerard van der Lem op. Of Dean Gorré volgend seizoen vooral te maken krijgt met Wouters of Otto is nog de vraag. De speler van FC Groningen is in ieder geval de eerste aankoop voor volgend seizoen. Drie mini-portretten. \J Ooit vroeg Marco van Basten zich hardop af wat Ajax in godsnaam met een voetbal ler als Jan Wouters moest. Het is de zo mer van 1986 en technisch directeur Jo- han Cruijff heeft Gerald Vanenburg en Ro nald Koeman (naar PSV) laten vertrekken en daarvoor in de plaats Jan Wouters van FC Utrecht en Spartaan Danny Blind ge- kocht.AI snel kreeg Van Basten antwoord, van Wouters zelf.Tijdens een training vloog Van Basten meters de lucht in. Was getekend: Jan Wouters. Al snel groeide Wouters uit tot een be langrijke speler bij Ajax.Tussen al die tech nisch hoogbegaafde sterren was hij, met Blind en Spelbos, één van de weinigen die er plezier in had om óók een bal te vero veren. Aan het eind van Wouters' eerste seizoen won Ajax de Europacup-2 en twij felde niemand meer aan de kwaliteiten van die man met die kromme beentjes. In de loop der jaren bleek Wouters meer te kunnen dan alleen maar schaven en wer ken. Zijn tactisch inzicht was uitmuntend, zijn pass uitstekend en ook bleek Wouters een hele aardige vrije trap te kunnen ne men, zoals onder meer PSV-doelman Hans van Breukelen in het Olympisch Stadion ondervond. Er kleefde eigenlijk maar één maar aan Wouters' positie in het veld. Hij hield Wim Jonk op de bank. Nadat Louis van Gaal Leo Beenhakker in september 1991 was opgevolgd, kwam aan die situatie een einde.Van Gaal zette Jonk op de plaats van Wouters (centraal in de verdediging) en 'verbande'Wouters naar de linkshalf-posi tie. Het maakte voor Wouters even later de beslissing gemakkelijker om aan een lang gekoesterde wens (een transfer naar het buitenland) toe te geven.Wouters vertrok naar Bayern München en miste daardoor de UEFA-cup-triomf van Ajax. In 1994 was Wouters de zoveelste ex-Ajacied die door PSV werd ingelijfd.Vorig seizoen beëindigde hij zijn imposante loopbaan en keerde te rug naar zijn roots bij FC Utrecht.Als assis tent-trainer van zijn vroegere Ajax-makker Ronald Spelbos kwam Wouters met Utrecht mondeling tot overeenstemming om langer te blijven. Even later kwam Ajax en koos Wouters voor zijn eigen loopbaan. De bedoeling is dat Wouters bij Ajax ooit hoofdtrainer wordt. Maar eerst moet hij volgend seizoen nog zijn diploma coach be taald voetbal halen en zich bij Ajax het trai nersvak eigen maken. Een onderdeel ervan beheerst hij al ten volle: het geven van on derhoudende persconferenties ("is het nu de bedoeling dat ik wat zeg?"). Het geven van onderhoudende persconferenties ("is het nu de bedoeling dat ik wat zeg?").

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 34