i WERK... tkNU Al F I AAR Tekst: Jeroen Kleyne I I Km II I I I I I FOTO'S ron richel Vooral voor zijn spel in de poulewedstrijden - thuis tegen Auxerre en uit tegen de Grasshoppers - kreeg hij veel lovende woorden. Arno Splinter begon het seizoen 1996- 1997 gewoon als speler van het tweede elftal. „Op een gegeven moment kwam ik in een stroomversnelling terecht. Nadat ik een goede wedstrijd in het tweede had ge voetbald, werd ik bij het eerst gehaald. Als wisselspeler.Thuis tegen Fortuna Sittard - op 13 november - viel ik in voor Melchiot. Tot de winterstop deed ik vervolgens bijna alle wedstrijden mee." In totaal speelde hij zeven wedstrijden in het eerste elftal, waarvan vijf in de basis. Vooral voor zijn spel in de poulewedstrij den - thuis tegen Auxerre en uit tegen de Grasshoppers - kreeg hij veel lovende woorden. „Op zich heeft me dat niet ver baasd, omdat ik zelf ook wel weet wat ik kan. In het tweede speel ik eigenlijk pre cies hetzelfde Maar het is leuk om ook aan de mensen die mij niet kennen te laten zien wat mijn kwaliteiten zijn." Natuurlijk was het voor hem een teleurstelling toen hij na de winterstop weer een stapje terug moest doen. „Hartstikke jammer. Ik wist echter van tevoren dat als een aantal vaste basisspelers weer fit zou zijn, dat ik dan mijn plaats weer kwijt zou raken. Een logi sche zaak. En misschien dat ik later in het seizoen nog een wedstrijdje mee kan pik ken." VIJFENHALF JAAR AJAX Splinter is zeker niet uit beeld geraakt voor het eerste elftal. Sterker nog: binnen kort tekent hij een contract dat hem voor nog eens vijfenhalf jaar aan de Amsterdam se club verbindt. „Dat is inderdaad lang, maar het is zowel een wens van Ajax als van mij. Het geeft mij zekerheid. Over vijf jaar ben ik pas 24 en heb ik nog steeds een goede leeftijd om eventueel naar een ander club te gaan. Bij Ajax kan ik heel goed laten zien wat mijn kwaliteiten zijn." Zijn positie in het elftal is altijd 'op vier', dus als hangende middenvelder. „Het mooie van die positie is dat het spel vaak via jou verloopt, dat jij het spel kan ver plaatsen. Als ik niet lekker draai, functio neert het spel in principe ook niet goed. Ik moet de anderen bedienen met passes en dat gaat me meestal goed af." Zijn doel is om de komende tijd beter en meer constant te gaan spelen. „Ik ben nog niet helemaal klaar voor het eerste elftal. De ene keer blink ik uit, de ander keer is het weer dramatisch. Het belangrijkste is dat ik iets extra's kan toevoegen aan het team en dat is nu nog niet zo. Het is na tuurlijk de bedoeling dat ik dat in de toe komst wel kan brengen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 31