X WIJZIGINGEN AAN DE TOP AJAHIFE VA N D E AJAX SUPPORTERSVE RE N I GING Op I januari 1996 is de eerste herzinning van de statuten van de supportersvereniging in werking getreden. Op grond van deze statuten is een ledenraad ingesteld die, als vertegenwoordiging van de leden, het hoogste orgaan van de vereniging vormt. Deze ledenraad kiest het bestuur en houdt toezicht op het gevoerde beleid. De installatie van de ledenraad was een feit op 30 september 1996. Vanaf dat moment is de raad voorvarend te werk gegaan. Zo zijn er een aantal commissies in het leven geroepen, om voorwerk te kunnen delegeren en om, de kwaliteit die de ledenraad herbergt, optimaal te benutten. Zo kwam er een financiële-commissie, een verkiezings-commissie, een commissie verenigingsstructuur en een vertrouwens-commissie. DE WISSELING Regel 3: D Op de ledenraads-vergadering van 11 fe bruari 1997 stonden het bestuur en de le denraad tegenover elkaar, beiden wilden een andere weg in. Het primaire doel van het oude bestuur was een goed contact houden metAjax (zie oude statuten), de ledenraad stelt daarentegen dat de vereni ging ook voor de belangen van de suppor ters staat. Dit laatste is inmiddels in een tweede (en voorlopig laatste) statutenwij ziging opgenomen: De discussie tussen het bestuur en de le denraad was beleidsmatig. Er waren verschil lende niet op elkaar af te stemmen, visies. Hierop werd afgesproken dat de bestuurle den hun functies neer zouden leggen. Om de lopende zaken te kunnen besturen, werd het huidige ad interim bestuur geïn stalleerd. Dit bestuur neemt op dit mo ment de taken waar en werkt aan proce- IDe vereniging heeft ten doel: - het bevorderen van een goede band tussen de te Amsterdam gevestigde vereniging:Amster- damsche Foorball Club 'Ajax' en alle supporters van A.F.C. 'Ajax'. - het behartigen van de belangen van deze supporters en met name van de leden van de sup portersvereniging Ajax. dures om tot een nieuw bestuur te ko men, zoals benoemingsprocedures, profiel schetsen, etc. Er is inmiddels een volledig onafhankelijke commissie benoemd, die met ondersteuning van een extern des kundige, zal gaan werken aan de selectie en voordracht van nieuwe bestuursleden. Even voorstellen, het interim bestuur: Van links naar rechts: C. van Velzen (secr.) Interim Bestuur: de heren K. Kleyn, R. Heerenveen, P. Ooms, P. Goedbloed, A.Verhaar, K. Brunt, W. Jongenelis en C. Kroonenburg. Alle werkzaamheden zullen niet alleen nu, maar ook in de toekomst de volle aan dacht van het bestuur hebben, zoals de districtstuctuur, de jeugdleden, de interna tionalisering, professionalisering van het secretariaat (eerste aanspreekpunt voor de leden, goede informatie), het voortouw nemen wat betreft de sfeer in ArenA (de twaalfde man), etc. Ook de mensen die als vrijwilligers de vereniging op veel terrei nen helpen, zijn hierin onmisbaar en van groot belang. Kijk bijvoorbeeld naar de districtstructuur, deze bestaat bij de gratie en de medewerking van de regioteams. Ook hun stem wordt gehoord. „Het is vreemd dat er nog een groot deel van de seizoenkaarthouders geen lid is. Horen die niet bij ons? Daar moet ook aan gewerkt worden," aldus interim voorzitter Peter Goedbloed.Verder stelt Peter dat de supportersvereniging binnen het stadion aanwezig hoort te zijn. Zoals een ieder weet is onze supportersvereniging in Ne derland veruit de grootste. Ook interna tionaal zou de vereniging, net als Ajax, tot de top van Europa moeten behoren. „Een top-club verdient een top-vereniging. Om een top-vereniging te kunnen zijn, dien je ervoor te zorgen dat alles tot in de punt jes is geregeld," aldus Peter Goedbloed. „Het nieuwe bestuur, dat er snel moet ko men, is dan ook een belangrijke factor in de vereniging om eerder genoemde visie te verwezenlijken. Een goed functionerend kader, in een goede samenwerking en met wederzijds respect tussen regio's, distric ten, ledenraad en bestuur, is voor onze vereniging het hoogste goed. Er wordt maar één belang gediend en dat is het be lang van de vereniging.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 12