ajajufe I ESTADIO VICENTE CALDÉRON HECHTINGEN HE VOETBAD zich buiten het veld snel behandelen door verzorger Salo Muller en liep hierna weer het veld in. Cruijff liep echter zo te wanke len dat Muller hem meteen weer naar de kant haalde. Na een behandeling van enke le minuten kwam Cruijff weer tussen de lijnen en speelde een goede wedstrijd. Na afloop van de wedstrijd ware zeven hech tingen nodig om het oorlelletje van de lijk bleke Cruijff weer vast te zetten. Begeleid door zijn dorpsge noot Dick van Dijk werd Cruijff hierna naar zijn huis inVinkeveen gebracht. Laten we hopen datAjax op 5 en 19 maart aanstaande niet wéér zijn oor naar Atleti- co Madrid laat hangen. Het huidige stadion van het in 1903 opge richte Atletico Madrid werd in 1966 in ge bruik genomen onder de naam Estadio Manzanares, genoemd naar de vlak achter het stadion stromende rivier. Het duurde De aan zijn oor geblesseerde Johan Cruijff op de massage tafel. Aan de onderbroek van verzorger Salo Muller (rechts) mankeert niets. nog enige jaren voordat het stadion echt klaar was; toen Ajax er in april 1971 speel de was men er nog aan het klussen. In sep tember van dat jaar kreeg het stadion een andere naam, Vicente Caldéron, de naam van de toenmalige voorzitter van de club. Het meest opmerkelijke aan het stadion is de M30, de zesbaans ringweg die onder de hoofdtribune, parallel aan de zijlijn, door loopt. Vanwege de zo dichte aanwezigheid van de Manzanares en omdat de tribunes vanwege de ringweg abrupt ophouden kan het 'open' Estadio Vicente Caldéron' fris en winderig zijn. De in 1982 op de twee open hoeken geplaatste gigantische videoscher men houden niet alle tocht tegen. De huidi ge capaciteit bedraagt 56048 toeschou wers. Niet bekend is wie de bal moet halen als die in de rivier belandt. ten, maar dat ik voor zou geven." Vlak voor tijd nam Ajax nog meer afstand. Een wegdraaiende voorzet van Gerrie Mühren werd door Rodri verkeerd beoordeeld, waarna Johan Neeskens uithaalde: 3-0. Ook in deze wedstrijd speelde Johan Cruijff weer een verrassende rol. De da gen voor de wedstrijd was eerst weer het gebruikelijke transfergekrakeel be gonnen. Cruijff en zijn schoonvader en zaakwaarnemer Cor Coster verklaarden datAjax nog deze week met een goed voorstel moest komen, anders zou Cruijff naar Barcelona vertrekken. Zoals zo vaak bij Cruijff was er van de onrust rond zijn persoon op het veld niets te merken.Toch had hij al snel in de wedstrijd andere zaken aan zijn hoofd: een ietwat los hangend rech teroor. Doelman Rodri had in een duel met zijn vuist Cruijffs oor geramd, met een meer dan gebruikelijk wapperende oorlel als gevolg. Cruijff verloor veel bloed en bleef versuft liggen. Hij liet

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 53