VREEST REVIVAL VAN AJAX OEN NOG TE REDDEN' M LOODZWARE VEQSlRIiOOAGEN" ajajufe 43 neer het verschil met de koploper acht punten bedraagt. Niets lijkt de 62-jarige preses en burgemeester van de Spaanse badplaats Marbella dit seizoen te frustre ren. De club is nog volop in de race voor de landstitel.de Spaanse beker en de rood-witte formatie telt weer mee in Eu ropa. Alle jubeltonen ten spijt, klinken er ook dissonanten door. Zo leeft Miguel An gel Ruiz, de secretaris van de Madrileense club al twee jaar in onmin met de maëstro. Het invloedrijke bestuur van Atleü', zoals de club in de volksmond heet, drong nog afge lopen december bij haar trainer aan op versterkingen. Waarom versterkingen? Het bestuur was bijvoorbeeld niet te spreken over het rendement van Juan Eduardo Es- naider, de spits die aan het begin van het seizoen van Real Madrid werd overgeno men. Keeper Molina kreeg het ook te verduren. Diens positie leek ook niet langer zeker. Een beetje concurrentie zou geen kwaad kunnen, luidde het argu ment. Antic bleef stoïcijns en schudde maar weer eens het hoofd.Tot veler verbazing boog hij niet voor de eisen van het college. De trainer wilde niets weten van versterkingen en ondermijnde hiermee het directe gezag van Miguel Angel Rulz. De dagen leken geteld voor Antic. Hij kreeg echter steun uit onverwachte hoek. De flamboyante voorzitter nam het voor de Servier op. Iets dat twee jaar geleden on denkbaar was. Dat de trainer hoger in de hiërarchie is gaan staan, is tekenend voor de huidige kentering binnen de Madrileen se club. Begin januari werd er alsnog een nieuweling aangetrokken. Zijn naam: Pro- dan, een verdediger van Roemeense make- „Ondanks de hoge druk van buitenaf is het fantastisch werken in Spanje. Maar de pressie die men je oplegt is soms zeer ver moeiend. ledereen kijkt over je schouders mee, de socios, het bestuur, de voorzitter, de pers. Ik wist bij mijn aanstelling in 1995 dat het een zwaar jaar zou worden bij At- letico Madrid. De club had sinds 1977 voor spek en bonen meegedaan in de na tionale competitie." Ook in Europees ver band stond men lange tijd droog. De roji- blancos hadden laatstleden September - voor aanvang van de Champions League - exact 6700 dagen geleden afscheid geno men van het hoogste Europese podium. In 1978 speelde Atletico Madrid zijn laatste wedstrijd in de Europa Cup I. Luiz Pereira en kompanen verloren destijds met 3-2 in het eigen Calderon van Club Brugge. De opgekropte frustraties waren logischerwijs diepgeworteld.de verwachtingen op suc ces in het seizoen 95/96 hoog gespannen. En dan is er natuurlijk die eeuwige concur rentie met de twee hoofdmachten Real Madrid en Barcelona, wier heerschappij oneindig leek. Maar dat is volgens Antic sinds vorig jaar definitief voorbij. Antic, die overigens twee seizoenen als hoofdverantwoordelijke bij aartsvijand Real werkte, legde afgelopen seizoen tegen Bar?a in de strijd om de Copa del Rey - de Spaanse beker- beslag op de dubbel. In Za- ragoza, in het knusse stadion La Romareda veroverde Atletico Madrid voor het eerst sinds 1992 het gouden kalf door een I -0 winst op de mannen van Cruyff. „Het landskampioenschap maakte natuur lijk meer emoties los bij de mensen. Het was de logische prijs voor een jaar keihard werken.Want vergeet niet dat de Spaanse competitie alleen al 42 loodzware wed strijddagen telt." Die slijtageslag betaalde de kersverse lands kampioen in het begin van de nieuwe jaar gang net als Ajax met vele blessureproble- men.Vooral Kiko en Caminero, de twee voortrekkers van Atleti werden node ge mist. Antic: „De inbreng en rust van deze twee spelers zijn zeer bepalend voor de spelersgroep. Pressing en agressie: daar ont brak het bij ons aan in de eerste maanden van de nieuwe competitie. Op het midden veld creëerden we als groep geen druk, maar bleef het bij wat individuele uitspattin gen." Problemen in de organisatie leken de groot ste zorgen in het begin van het seizoen. De stabiele factor van het middenrif in de per soon van José Luis Caminero werd zéér ge mist. „ledereen deed maar wat. En dat ter wijl het middenveld als voornaamste taak het opzetten van de aanval heeft. Caminero en nu ook Pantic weten precies te timen wanneer de tweede linie moet inschuiven. En daarom zijn deze twee spelers zo be langrijk voor het elftal. Ajax zal ze in het voorjaar beter leren kennen", glimlacht An tic. En de rol van Kiko? „De ervaring en be slissende doelpunten die clubtopscorer Kiko met zich meedraagt is zeer bepalend voor de jongere spelers in het team." De stem van Radomir Antic klinkt zacht, met een klein kuchje wacht hij geduldig op de onvermijdelijke vraag. „Hoe zwaar de ab sentie van Francisco Narvaez Kiko in Am sterdam zal wegen", herhaalt hij. „Pfff... Het is een zware aderlating. Kiko heeft de capa citeiten om de groep op sleeptouw te ne men. En dat is juist in de beginfase van het duel tegen Ajax van belang, want de spelers zullen toch met enige nervositeit de Arena betreden.Voor ons is de kwart-finale van de Champions League een nieuwe ervaring, voor de Ajacieden niet meer." Kiko liep in de wedstrijd tegen het Poolse Widzew Lodz zijn tweede gele kaart op. Atletico Madrid eindigde als eerste in groep B van de Champions League voor Borussia Dortmund,Widzew Lodz en het zwakke Steau Boekarest. Deze riante uit gangspositie kreeg al in de eerste twee wedstrijden duidelijk gestalte. Atletico versloeg Steau Boekarest in de ouverture al met 4-0.Twee weken later lieten de Spanjaarden weinig heel van het Poolse Widzew Lodz (I- 4). In beide duels etaleerde de Argen tijn Simeone met vier treffers zijn scherpe vizier. Na deze twee wed strijden verschraalde het enthousiasme van het Madrileense collectief aanzienlijk. De laatste groepswedstrijd tegen Borussia Dortmund verslikte men zich zelfs (0-1). Ondanks de concentratiegrillen wankelde het Madrileense offensief geen moment. De rood-witte formatie had toch alleen op papier concurrentie te verwachten van de Duitsers? Antic: „Ik zal niet ontkennen dat Steau en Widzew Lodz potentiële winnaars waren in de poule, maar de eenvoudige zeges op die clubs is vooral onze eigen verdienste geweest. De manier waarop we ze in aanval lend opzicht hebben bestreden, bewijst dat we onze favorietenrol hebben kunnen waar- maken.We toonden ons ware gezicht aan Europa". „De Champions League is een an der toernooi, waarin we zeer geconcen treerd en gedisciplineerd moeten spelen, wil len we geen fouten maken", vervolgt Antic. Volgens Antic is concentratie een belangrijk aspect in het spel van Atletico Madrid, om- Club Atlético de Madrid, SAD Opgericht op 26-04-1903 Vincente Calderon 56.048 toeschouwers Palmares Landskampioen :9 keer Bekerwinnaar: 8 keer Wereldbeker: 1974 Europacup 2: 1962

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 43