NIEUWSFLITS ajaxjfe AJAX MUSEUM AJAX IN MINIATUREN De Staatsloterij startte in januari met een unieke actie die haar een sportief gezicht zal geven: de Spe- lersCollectie. In navolging van het enorme succes in Engeland - waar Ruud Gullit en Dennis Bergkamp inmiddels in talloze Nog even wachten en dan is het zo ver: de opening van het Ajax Muse um. In de zomer van 1997 begint Ajax met proefdraaien en met het begin van het nieuwe seizoen is het Museum open. ledereen kan zijn va kantietripjes uitstippelende begin nen bij het Museum en daarna mis schien wel een rondleiding in de Am sterdam ArenA. Het Ajax Museum laat zien hoe de am bities van de oprichters, een groepje Amsterdamse jongens aan het eind van de vorige eeuw, gestalte hebben gekregen. Want ondanks de enor me dimensies die het voetbal tegen woordig heeft aan genomen, blijft Ajax uiteindelijk een jongensdroom die werkelijkheid is geworden. Het museum ver telt het verhaal van niet zomaar een voetbalclub, maar van deAjacieden en hun heldendaden. De waan van de dag wordt ondergeschikt aan honderd jaar historie, van de tijd ver voor de eerste wereldoorlog tot vandaag. In het Ajax Museum kan de bezoeker dwalen in een ambiance die past bij de klasse en de stijl die het voetbal van Ajax kenmerkt. Maar, nog even wachten. men van één van de spelers. Deze zullen nergens anders te koop zijn dan bij de Staatsloterijverkooppunten (uitgezon derd de postkantoren). En dan praten we wel over met de hand beschilderde en tot in de kleinste details gelijkende spe lers, van zeer hoge kwaliteit en daardoor ware collector's items. Een waarschuwing tot slot: er worden óók niet-Ajacieden verkocht... Han Dade (I), een van de oprichters van Ajax, en zijn broer Johan in Ajax-tenue, ca 1900 huiskamers staan - zal de Staatsloterij elke 4 weken een aantal miniaturen uit brengen die een treffende gelijkenis ver tonen met de spelers en trainers van Ajax.Voor deze actie heeft de Staatslote rij de exclusieve rechten voor Nederland verkregen. Dit betekent dat iedereen die een heel Staatslot (of vijf l/5-loten) met jackpot koopt, tegen bijbetaling van de kostprijs van Fl 4,95 in het bezit kan ko-

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 41