VERS GRAS AJAX-FEIJENOORD OP NIEUWE MAT.. AJAHIFE ind januari heeft Heidemij Realisatie een nieuwe grasmat gelegd in de Arena. Tegen Feijenoord speelt Ajax op 23 februari dus op verse zoden. Niet alle problemen met het veld zijn echter met het leggen van de grasmat verholpen, vertelt Theo Ceelen van de Heidemij. Tekst Jeroen Kleyne Foto Ron Richel E „Dit is slechts een onderdeel van een heel pakket aan maatregelen.We zijn bij na klaar met ons uitgebreide onderzoek naar het groeiklimaat in de Arena, waarbij we hebben gekeken naar factoren als temperatuur, vochtigheid en licht. Op ba sis van de onderzoeksresultaten gaan we met een heel team aan de slag om de oorzaken van de slechte groei aan te pak ken." Heidemij heeft het bodemprofiel, de grondlaag onder het grasveld, vorige maand al vernieuwd.Theo Ceelen: „We willen toe naar een grassysteem dat beter presteert onder de heersende omstandig heden in de Arena. Om die reden hebben we het bodemprofiel aangepast. De grond laag blijft voornamelijk uit zand bestaat, maar hij is wat dikker geworden. De laag was eerst 32 centimeter dik, nu 65 centi meter." Op dat nieuwe bodemprofiel liggen sinds eind januari verse graszoden, die tijdens het Euro 6ix's toernooi zijn uitgepro beerd.Vanwege de lange vorstperiode in Nederland heeft de Heidemij moeten kie zen voor buitenlandse zoden. (Op het moment van schrijven van dit artikel was de keuze tussen Engeland en Frankrijk nog niet gemaakt). Het veld is getranspor teerd met vrachtwagens, vertelt de gras- deskundige. „Dat soort graszoden zijn goed te vervoeren.We moeten er natuur lijk wel voor zorgen dat de vrachtwagens klaar staan als het gras wordt geoogst. Vervolgens moet je zo snel mogelijk naar de Arena rijden. Daar moet ook echt een team klaar staan om de zoden meteen te leggen." Theo Ceelen vindt overigens niet dat het veld van vóór de winterstop slecht be speelbaar was. „We hebben zelf de indruk dat de bespeelbaarheid van het veld, de technische bespeelbaarheid, aardig is toe genomen is sinds de ingebruikname van de Arena. Op 22 december, in de wedstrijd tegen PSV, lag er al een redelijk bespeelba re grasmat.Wel waren al die verschillend gekleurde plekken ons een doorn in het oog. En ons doel is natuurlijk altijd om een nog beter veld te leveren." In de eerste seizoenshelft zijn in de Arena nogal wat concerten en evenementen ge houden, waarbij het gras verstopt was on der afdekplaten. Dat systeem werkt vol gens Ceelen in ieder geval goed. „Afdek ken heeft altijd een nadelige invloed op een grasmat, maar die invloed is van het begin af ingecalculeerd. Afgezien van het feit dat er altijd weer nieuwe ontdekkin gen gedaan worden, is de methode met de afdekplaten op dit moment gewoon een uitstekend systeem."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1997 | | pagina 33