IK HOU ER 0 VAN OM W ajajufe VORIG LEVEN ik toch vooral lollig, had schijt aan alles. Nu zagen familie en kennissen hoe hard ik met mijn revalidatie bezig was. Soms zeiden en kelen: 'kom op Martijn, laten we wat leuks gaan doen'. Maar dat hield ik af, ik ging ge woon aan krachttraining doen. Ik ben ook wat ouder geworden, realiseer me dat ik de top niet haal met alleen maar lollig li zijn. Hobby's heeft Reuser er tijdens zijn revalidatie niet bijgekregen. "Nee, daar had ik geen tijd voor. Ik kan schaken, maar tegen wie moest ik scha ken? Mijn vrien den schaken alle maal niet. Bij Ajax heb ik twee keer tegen John Veld man geschaakt en vroeger ook wel ï^s tegen Men- iVitzenhausen en Michael Reizi ger. De rest bij Ajax kan alleen maar dammen! "Ik vind het leuk om naar de film te gaan, televisie te kijken. Sportpro gramma's en thrillers zijn favoriet. Maar dan wel goede thrillers, want veel thrillers hebben geen goed ein de. Dan denk je eerst van 'geweldige film', maar als het einde niet leuk is, is die film voor mij ook ineens hele maal niks meer. Ik heb het liefste een einde waarvan je denkt dat het hele maal goed komt en het dan toch rot tig afloopt. Dat er eigenlijk nog een deel twee moet komen. Ik heb liever geen happy end. Daar hou ik niet van. Ja, behalve met mijn eigen blessure natuurlijk. Ik doe er alles aan om mijn verhaal een happy end te geven." tt was heerlijk tijdens mijn revalidatie te weten dat ik altijd kan terugvallen op mijn familie. We hebben een sterke fa milieband. Ze brachten me overal heen toen ik nog niet kon autorijden, men deed alles voor me, zette alles voor me klaar. Dat is een fijn gevoel." Buitengesloten bij Ajax voelde Reuser zich nooit tijdens de revalidatie, behalve als er op zondagmiddag door het eerste gevoet bald werd. "Ik revalideerde bij Ajax, zag elke dag toch de jongens. Zij zagen hoe hard ik er mee bezig was, vroegen hoe het er mee ging. Nee, veel vriendschappen bin nen de club heb ik niet. Daar heb ik geen behoefte aan. Ik heb al genoeg vrienden." Voor de schuldvraag over de typische 'waggelloop' van Martijn moeten we ech ter niet bij andere Reusertjes zijn. Martijn: "Nee, daar kan ik niemand de schuld van geven, hoewel mijn vader ook niet echt mooi loopt. Dat loopje is ontstaan tijdens de groeistuipen, zo rond mijn dertiende, veertiende. Daarvoor was ik supersnel, was ik een snelle linksbuiten a la Mare Overmars." Dat moet héél lang geleden zijn. Reuser: "Ja, ik weet het, het is amper te geloven. Misschien was het in een vorig leven, maar ik was vroeger écht ontzet tend snel. Na die groeistuipen was dat over. Ik kreeg overal last van, van mijn knieën, enkels en ging raar lopen." "Het interesseert me niet als andere men sen mijn waggel niet mooi vinden.Voor mijzelf vind ik het jammer dat ik door die waggel minder snel ben. Ik loop nu teveel heen en weer in plaats van recht vooruit." Bij Ajax heeft men vaak genoeg gepro beerd om die loop te verbeteren. Maar dan komt weer om de hoek kijken dat ik er vroeger niet zo serieus mee bezig was. Ik zei 'laat maar gaan, wat zeuren jullie toch'. Ik realiseerde me niet dat ik van een betere loop later misschien profijt zou kunnen trekken. Nu ben ik uitgegroeid en is het nog moeilijk te veranderen. Door fouten leert men, zegt wel eens." Grijn zend: "Misschien ben ik daarom nu zo li wijs! Louis van Gaal had in de Ajax-jeugd wel enige invloed op die rakker van een Reus er. Reuser: "Van Gaal is nooit een seizoen lang mijn trainer geweest, maar hij heeft me vaak genoeg zien spelen, ledereen keek tegen hem op. Daar kwam Van Gaal! Als hij bij een wedstrijd van mij kwam kijken, speelde ik altijd ja, super, eigenlijk. Dan liep ik tien keer zo hard ais normaal. Dat is niet raar, maar menselijk, denk ik. De mens is uit zichzelf lui. Als er niet op je gelet wordt, val je al snel in een soort van im passe. Je denkt 'als het vandaag niet komt, komt het morgen wel'. Dat had ik heel veel vroeger. Zeker ik moet iemand heb ben die op me let, maar dat zie je bij meer spelers. Daarom werkt het misschien bij een club waar het niet goed gaat, als de trainer ontslagen wordt. De opvolger zit er meteen pats, boem bovenop en dan zie je dat het meteen weer begint te lopen." Om misverstanden te voorkomen: on danks de slechte seizoenstart van Ajax is men volgens Reuser bij Ajax nog zeker niet op Van Gaal uitgekeken. "Omdat het i

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 9