AjAjqjFE STUDIE LOLLIG dag voor Kerstmis nog goed herinneren. "Het was een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Ik speelde de bal iets te ver voor mij uit en Brookhuis rolde door, waardoor ik niet meer op kon springen. Op het moment dat het gebeurde was het net alsof ik geen adem meer kreeg. Ik had een heel raar gevoel in mijn lichaam, dat is niet te beschrijven. Een paar seconden la ter kwamen de pijn scheuten, maar dat ik even geen adem kreeg is me heel sterk bijge bleven." "Later in de kleedka mer waren mijn moe der en mijn zusje bij me. Ik realiseerde me niet hoe erg het was. Ik ben een positief in gesteld iemand, denk niet meteen aan dra matische dingen. Ik heb twee weken in frgt ziekenhuis gele- Dat was een hel. Ik kon helemaal niks, zat onder de morfine, was misselijk, heb an derhalve week alleen maar in bed gelegen. Als er bezoek kwam vond ik het leuk, maar na een minuut dacht ik 'sodemieter op'. En was die persoon nog niet weg, dan stond de volgende weer voor de deur. Op een gegeven moment mochten alleen mijn ouders en zus nog op bezoek komen. Het werd te gek allemaal. Mijn been kwam hele maal niet tot rust. tdie aandacht was uurlijk wel leuk. Maar: ik moest met alles geholpen wor den, vreselijk. In het begin durfde ik uit schaamte niet te poe pen. Na een paar da gen moest dat natuur lijk wel, maar ik vond dat geknoei afgrijse lijk. Maar geen kwaad woord over de dok ters en zusters hoor, die hebben me fantas tisch geholpen." Reuser werd twee keer geopereerd aan zijn been. Ik heb er natuurlijk aan gedacht wat er met Danny Hesp gebeurd is, maar ook hij is uiteindelijk ook teruggekomen. Weliswaar niet bij Ajax, maar toch. Ik moest er maar op vertrouwen dat de dok toren me goed behandelden" (Hesp ver loor na een beenbreuk tegen FC Den Bosch in 1988 door medische fouten bijna een stuk van zijn been en kon pas na een lange revalidatie weer voetballen, maar niet meer bij Ajax, MvH). Tragisch genoeg was Reuser er een half jaar voor het ongeluk niet in geslaagd om de studie aan de middelbare detailhandels school met succes af te ronden. Een studie die hij juist wilde voltooien.... mocht hem iets ernstigs met het voetbal overkomen. Reuser: "Ik zakte op een paar tiende punt. Dat zit me nog dwars. Als je ergens voor gaat, moet je het ook goed doen. Ik verwijt het mezelf dat ik het niet gehaald heb. Ik deed er te weinig aan. Ik ben niet het type om rustig stil achter een boek te zitten." "De combinatie voetbal-school was teveel. Het seizoen 1994-1995 was voor mij ook bij Ajax een leerjaar. Maar uiteindelijk speelde ik weinig met Ajax omdat de re sultaten fantastisch waren. Er was geen re den om te wisselen. Maar mijn einddiplo ma haalde ik ook niet. In overleg met mijn ouders heb ik daarna besloten om alles op het voetbal te gooien. Natuurlijk, later overkwam me daadwerkelijk iets ergs, maar voorlopig heb ik geen behoefte om weer aan een studie te beginnen. Ik ben toch teruggeko men. Bovendien, ik heb de afgelopen maanden tijdens mijn revalidatie nog nooit zo hard gewerkt. Krachttraining, fysio therapie, behandelin gen, trainen, dan ben je blij als je thuis op de bank zit. Ik heb twee keer zo hard gewerkt. Dan heb je geen zin in nog een studie.Wel heb ik een cursus Spaans gedaan." De blessure maakte de geboren losbol Martijn Reuser wel een stuk serieuzer. "Ik besefte toen pas eigenlijk hoe mooi het voetbalvak is. Daarvoor ging alles me gemakkelijk af: ik kon goed voetballen, rolde gemakkelijk door de jeugdoplei ding van Ajax heen, trapte heel veel gein, had lol in het leven. Maar toch dacht ik soms hè, hè, moet ik weer trainen? Ik zie het voetballen nu meer als mijn werk, ook nog als mijn hobby hoor, want dat moet het zeker blijven, maar ja: ik verdien er wel aardig wat geld mee. Dat kun je bo vendien maar in een korte tijd verdienen, dus je moet er wel voor gaan. Dat besef heb ik nu veel meer dan vroeger." "Of ik mensen verbaasd heb met de wils kracht die ik de afgelopen maanden ge toond heb? Misschien wel, ja.Vroeger was

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 7