Worth £7.5m? ajahIFE SPONSORED BY THE GUNNERS PUB One-Nil Down, Two- One Up' komt met de onthulling dat de bijnaam van Dennis Bergkamp in Nederland 'De- nise' was. Een nieuwtje voor de fans in Nederland. Toch is de reden men dit opmerkt duide lijk: Bergkamp is een te lieve voetballer, ze ker voor het fysieke Britse voetbal. "Al leen een vliegverbod boven hetArsenal- middenveld kan Bergkamp redden", meent Highbury High. Het blad bedoelt hiermee dat Bergkamp de bal in de voeten moet worden aangespeeld en niet door de lucht. Hoe opmerkzaam! Tijd voor de wedstrijd Arsenal-Chelsea. Het is opvallend hoeveel vrouwen het ge renoveerde (alleen maar zitplaatsen) High bury bezoeken. Dat is nog geen garantie voor beschaving, want de huisvrouw die enige rijen voor me zit, werkt zich al scheldend door 85 minuten wedstrijd, al vorens hoofdschuddend nog voor het ein de te vertrekken, nota bene bij een voor sprong voor Arsenal. Mijn buurman Kevin ziet eruit als een saaie kantoorklerk, maar als de bal eenmaal rolt, is hij niet meer te houden. Afwisselend vloekend en gelukza lig juichend ("yyyyeeeeesssss!") volgt hij zijn club. Het scoreverloop van de wed strijd is dan ook opwindend.Arsenal komt met 2-0 achter, knokt zich terug tot 2-2, komt met 3-2 voor, maar krijgt in de laat ste minuut de gelijkmaker om de oren: 3-3. Dennis Bergkamp ziet het allemaal om meent dat de bewondering voor Bergkamp bij de Arsenal-fans na anderhalfjaar nog al tijd groot is. „We zien dat Dennis ongeloof lijk goed kan voetballen. Hij is populair; er is zelfs een liedje over hem gemaakt. Het probleem is dat de meeste spelers van Ar senal niet de klasse van hem bezitten en dus heel anders voetballen. Hij is soms een roepende in de woestijn. Maar we zijn blij met hem, Bergkamp is het beste dat de club sinds jaren is overkomen. Alleen: hij is te goed voor het niveau van Arsenal." Met dank aan Air UK en British Travel Services (020-4203355) zich heen gebeuren. Het vliegverbod bo ven het middenveld is nog niet ingesteld, dus Arsenals nummer tien krijgt veel on bruikbare ballen door de lucht. Op de mo menten dat hij een bal goed krijgt aange speeld, openbaart zich meteen de klasse. De manier waarop Bergkamp Paul Merson de bal aanspeelt, waarna Merson 1-2 scoort, is goddelijk. De reacties op Bergkamp spel variëren. Woedend uitgeschreeuwde 'Come on, Dennis'-sen.als Bergkamp van de bal wordt gelopen door een Engelse zwaargewicht, worden afgewisseld met 'oh's en ah's' bij subtiele balbehandelingen. Het lijkt wel als of men door het tonen van bewondering voor Bergkamps spel laat weten dat men van 'de fijnere kunst' in het leven houdt. Adam, zeer trouwe Arsenal-supporter

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 51