HOEK AJAJIIFE ZZ"sd"'m"ik' OPROEPJE: AJAX-WEETJE: DE VERJAARDAG VAN MAARTEN UIT BOSKOOP DE ENIGE ECHTE AJACIED SetuiSscUrift Wie o wie stuurt zijn Ajax-brieven, -fo to's,-tekeningen, gedichten en vooral voetbalmoppen naar ons op? Inzendingen die geplaatst worden, kunnen rekenen op een leukAjax-aardigheidje in de vorm van een speldje, oorbellen, sticker of een compleet pakket spelerskaarten. De te kenaar van een Muisje Ajax ontvangt een speciale Ajax-attentie die zeker de moei te waard is! Je kunt je inzendingen rich ten aan de Ajax-life jeugdredactie, Post bus 22944,1100 DK Amsterdam, Weet je dat je handtekeningen van de spelers voor en na de training kunt vragen. De trainingen zijn vrij bij te wonen. Je kunt dan ook foto's ma ken. De trainingen vinden plaats op de trainings velden bij de Amsterdam ArenA. Bel voor je gaat eerst even naar Ajax (tel;020-3 I I 1444) zodat je zeker weet dat er getraind wordt. De enige echte Ajax-fan 3 Marian Broer nomineerde haar zoon Dennis voor de titel. „Mijn zoon was vorig jaar oktober uitgenodigd om een gezellige avond te gaan bowlen in Gouda. Hij kon die avond op de foto met de cup, maar helaas werd deze avond wreed verstoord door 'Feyenoordsupporters', deze vernielden 'De Hill' door fietsen, stenen, enz door de ramen heen te gooien. Dennis wist niet wat hem overkwam. Een agent moest een schot lossen. Hier was Dennis zo van onder de indruk dat hij een paar dagen helemaal van slag was. De foto ging natuurlijk ook niet door.Wat een ver driet voor een jongen van 9 jaar. In december mocht hij een dag bij Ajax komen met alle andere supporters die ook die avond in 'De Hill' waren. Dit was erg leuk, maar helaas kon hij niet meer op de foto met die cup. Na dit voorval blijft Ajax toch nummer I voor hem. Dus daarom vind ik dat hij een Ajax-getuigschrift ver dient." Wij zijn het met de moeder van Dennis eens en roepen Dennis hierbij uit tot een echte Ajacied. Sheila Scholl, met recht Miss Ajax. Ronald de Boer getekend door Sanneke van Vliet uit Voorschoten. Brief ingestuurd door vader, moeder en zus. uit OXtt nee"11 "U Edwin van de Sar door Kaj Scönherr uit Rijswijk. Op 13 augustus was hij jarig, hij werd 12 jaar. Veel vriendjes waren nog op vakan tie, dus wat te doen? Ik heb hem toen voorgesteld om richting Am sterdam te rijden om te zien of we een glimp van de Amsterdam ArenA zouden kunnen opvangen. En ja hoor, vanuit de verte was het stadion al zichtbaar. Bij het stadion gekomen, geparkeerd op de bus-parkeerplaats, waar nog veel personenauto's stonden.Toen wandelen naar het stadion. Het was helemaal te gek. Blocnote en pen in de hand, want misschien kom ik Frank de Boer of Van der Sar wel te gen. Rondom het stadion gewandeld en aan de bewa king vragen of we door dat grote hek naar boven mochten. Natuurlijk nietAlleen mensen met pasjes. Toen door een deur de parkeergarage in en verder doorgelopen. Daar zagen we een soort noodtrap- penhuis. Daarin en naar boven, alle trappen op. En, ja hoor, het stadion aan de binnenkant Het gras, zonder lijnen en zonder doelen. Samen met zijn zus helemaal naar de bovenste stoelen en daar maar zitten genieten. De bewaking liep langs hem en zei niets. De stem door de luidsprekers zei telkens weer 'Dames en heren hare Majesteit de Koningin'. Het heeft heel wat moeite gekost om Maarten weer mee naar huis te krijgen. En daar zag hij toen in een auto rijden: Mare Overmars. Deze dag was het mooiste verjaardagskado wat hij zich had kunnen bedenken. De enige echte Ajax-fan 2 Renee Dermout nomineerde Opa Der- mout voor de titel. „Mijn opa is 74 jaar en gaat al meer dan 50 jaar naar de wedstrijden van Ajax. De uitwedstrijden niet meer, want dat kost teveel inspanning en mijn oma is ziek en hij wil haar niet alleen laten. Maar iedere keer als Ajax in Amsterdam speelt, dan is opa erbij. Opa weet ook een heleboel van Ajax, hij heeft er boeken van en als ik iets wil weten dan kan ik het altijd aan hem vragen. Hij heeft ook een ge voel bij de spelers of ze het gaan maken of dat ze afzakken en hij heeft bijna al tijd gelijk. Mijn opa is een top-Ajacied." Opa Dermout Op ons oproepje voor deze nieuwe rubriek zijn erg veel leuke, originele reacties binnen geko men. Voor ons was het dan ook erg moeilijk om 'De enige echte Ajacied' uit te kiezen. Er waren namelijk drie brieven die er met kop en schouders bo ven uit staken, van daar geen I maar 3 echte Ajacieden. de enige echte nacLfn, UJOo^phLaty

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 23