JAAP VAN PRAAG-ZAAL therapieruimte moeten extra contactdo zen komen ('voor alle apparaten') en de buitendeuren krijgen nog een inbraakbe- stendige bescherming. Ook de spiegels (onbreekbaar, vijfhonderd gulden per stuk) in een deel van de kleed kamers zijn bestand tegen bezoekende voetballers die zich af moeten reageren na een nederlaag. Zowel de tien kleine als de vier grote kleedkamers zijn vernoemd naar roemruchte Ajacieden. „We zullen toch wel in de Johan Cruijff-kleedkamer zitten?", vraagt één van de jonge zaterdag spelers zich bezorgd af. Zich echt zorgen maken hoeven de spelers niet: De Toekomst is aangelegd om jeugd spelers, amateurs en profs onder ideale omstandigheden te laten sporten. Het ma- teriaalhok met lange buizen voor de bal len, de dokterskamer, het uitgebreide krachthonk, een revalidatiebad met ver stelbare bodem: het ontbreekt de Ajacie den aan niets. De lichtmasten van het kunstgrasveld, de drie wedstrijd- en drie trainingsvelden kunnen allemaal vanuit een kast bediend worden, laat Rob Been zien. gen. Het grootste deel van de activiteiten van de club - wedstrijden, trainingen, noem maar op - vindt toch op De Toekomst plaats." De overgang naar Zuid-Oost bevalt Hen- richs tot nu toe prima. „Ook als ik de ge luiden om me heen hoor, is iedereen heel tevreden. Zowel spelers als andere Ajax- leden voelen zich hier thuis. Ook dat we een stukje verleden, bijvoorbeeld de glas- in-loodramen, hebben meegenomen naar De Toekomst wordt door de oudere leden zeer gewaardeerd. De periode van ver snippering is voorbij. Er is nu één duidelijk en herkenbaar huis van de club en dat is op De Toekomst. Dit is het hart van Ajax." Het is dus niet verwonderlijk dat ook de supportersvereniging van Ajax binnenkort haar intrek neemt in het hoofdgebouw. Voor het secretariaat, Ajax Life, bestuurs leden en directie is zelfs een aparte vleugel gereserveerd. Omstreeks januari hoopt de supportersvereniging zich op De Toekomst te vestigen. „Alles is hier tot onze grote tevredenheid. Het is vooral een groot voordeel om ie dereen op De Toekomst bij elkaar te heb ben en niet meer verspreid over vier loca ties. Ajax is een gewone vereniging, geen Stichting Betaald Voetbal Organisatie. Die verenigingsgedachte komt hier heel goed tot zijn recht." De kantoorruimtes op de eerste verdie ping zijn alle genoemd naar Ajax-cory- feeën.Zo delen Ton Pronk en Spitz Kohn samen de Willem Schoevaart-zaal (Ajax-lid sinds 1930) en runt CoAdriaanse de jeugdopleiding vanuit de Jan Potharst-zaal (Ajacied in de periode 1939-1953). Het bestuur vergadert hier natuurlijk in de Jaap van Praag-zaal (Ajax-voorzitter van 1964 tot 1978). Bestuurslid Hennie Hen- richs: „Wij hebben besloten om niet in De Arena, maar op De Toekomst te vergade ren, omdat dit het huis is van Ajax. Boven dien kunnen we zo de band tussen het be stuur en de club handhaven en verstevi-

Ajax Life (vanaf 1994) | 1996 | | pagina 57